Loading...

Kaplan International

Kaplan International, 75 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar.

Kaplan International 150’den fazla ülkeden gelen öğrencilerine, her yaşa ve ihtiyaca göre uygun programlar sunmaktadır. Okul dahilinde tatil ya da akademik dönemi boyunca akademik ya da kariyer hedefleriniz için veya TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlık gibi çok çeşitli seçenekler bulunur. Okul ayrıca müfredatında tamamen kendi oluşturduğu ders kitapları ve online interaktif sistemleri kullanır. Kursunuzun bitiminde yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan sertifikasına da sahip olacaksınız.

Programlar

İNGİLİZCE KURSLARI

Kaplan International English, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar 2 ile 52 hafta arası değişen sürelerde her amaca uygun İngilizce dil kursları sunar. Kaplan’ın ana dili İngilizce olan ülkelerde 40’ın üzerindeki dil okullarından birinde İngilizce dil eğitimi alın, hızlı ve efektif bir şekilde İngilizce öğrenin. Size en uygun kursu bulmak için aşağıdaki kurslardan birini seçin

Genel İngilizce Kursu: Genel İngilizce kursları, 4 temel dil becerisi olan okuma, yazma, dinleme ve konuşmayı içeren pratik İngilizce üzerine odaklanır. Bu kurslar, İngilizceyi çabuk ve etkili öğrenmeniz için yarı-yoğun bir program sunar. Aynı zamanda gramer ve kelime öğrenir, resmi ve resmi olmayan tartışmalarda, mülakatlarda nasıl konuşmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz


Tatil İngilizce Kursu: Tatilde İngilizce kursları minimum olarak 2 haftadan başlar ve istediğiniz kadar uzatılabilir. Haftada 5 gün, günde 4 derslik bir eğitim sunan bu program ile geri kalan zamanınızı etrafı gezip görerek, okulunuz tarafından organize edilen sosyal aktivitelere katılarak veya Kaplan’dan arkadaşlarınızla vakit geçirerek harcayabilirsiniz. Eğer fazla boş vaktiniz varsa ve vaktinizi evden uzakta geçirmek istiyorsanız, bu program sizin için ideal olabilir. Kurslar her Pazartesi başlar ve dünya üzerindeki hemen hemen tüm Kaplan okullarında bu program sunulur. Tüm İngilizce seviyeleri kabul edilir. 

50 Yaş ve Üzeri için İngilizce: Yetişkinler için İngilizce kursları 50 yaş üzeri öğrencilere özel olarak hazırlanmış programlardır. Bu kurslar sayesinde kendi yaş grubunuz ile yurtdışında İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Bu program İngilizce iletişim kurmanızı kolaylaştıracak, okuma ve yazma yeteneklerinizi geliştirecektir. Bu sayede İngilizce konuşulan ülkelerde iletişim açısından bir sıkıntı yaşamazsınız. Hafif bir programa sahip bu kurs haftada 15 saat eğitim ve 3 sosyal aktivite planından oluşuyor, bu sayede etrafı gezip görmek ve farklı milletlerden olan diğer yetişkinlerle vakit geçirmek için yeterli zamanınız olacaktır. Farklı konaklama seçenekleri sunulur.  

Yoğun İngilizce Kursu: Yoğun İngilizce kursları, dil öğrenmenin en önemli yönü üzerine odaklanır – okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Bu kurslar, Genel İngilizce kursları ile karşılaştırıldığında daha fazla ders sunar ve İngilizcede geliştirmek istediğiniz alanlar üzerinde özellikle durur. Hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız, bunun en iyi yolu Yoğun İngilizce kurslarıdır. Ayrıca günlük İngilizcede işinize yarayacak birçok kelimeyi ve gramer kurallarını da öğrenmenizi sağlar. Seçmeli dersler, çeşitli uzmanlık konularını seçerek programı kendinize göre düzenlemenizi sağlar. 

Grup İngilizce Kursları: Grup İngilizce kursları, bir grup arkadaşınızla veya sınıf arkadaşlarınızla İngiltere’deki Kaplan Junior merkezlerinden birine gelerek, beraber İngilizce öğrenmenize olanak sağlar. Ödevler, ders programı ve sosyal aktivite programı size özel olarak hazırlanmıştır. Böylece grubunuzla birlikte İngilizce öğrenirken aynı zamanda diğer milletlerden öğrencilerle de bir arada olacaksınız. Grubunuzun İngilizce dil seviyesine göre isterseniz, Tatil İngilizcesi (hafif program) veya Yoğun İngilizce programlarından birini seçebilirsiniz. İngiltere’deki Junior merkezlerindeki yoğun sosyal aktivite programları sayesinde hem diğer uluslararası öğrencilerle hem de anadili İngilizce olan yerlilerle vakit harcama fırsatı yakalayabilirsiniz.

UZUN DÖNEM KURSLAR

5 ile 9 ay sürelerinde sunulan Kaplan Akademik İngilizce kursları; gittiğiniz ülkenin kültürü ile tamamen iç içe geçmenize fırsat sağlar. İngilizce diline tam olarak hakim olur ve akıcı bir İngilizce’ye sahip olursunuz. Hem derste hem ders dışında İngilizcenizi geliştirir ve yoğun sosyal aktivite programı ile dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerle tanışabilirsiniz. Genel veya Yoğun Akademik İngilizce kurslarından birini seçin; bir sömestr veya yıl boyunca İngilizce eğitimi alın. İngilizcede akıcılık kazanın, akademik profilinizi güçlendirin, kariyer vizyonunuzu geliştirin, yeni kültürlerle tanışıp ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinin.

GENEL AKADEMİK SÖMESTR / YIL

Akademik Sömestr ve Akademik Yıl programları, uzun süreli İngilizcenizi yüksek bir seviyeye ulaştırmayı hedefleyen kurslardır. Akademik Sömestr ve Yıl kurslarını, genel veya yoğun İngilizce kurs formatında seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel olarak seçeceğiniz bir konuda da – örneğin İş İngilizcesi - İngilizce bilginizi geliştirebilirsiniz. Temel İngilizce derslerinin yanı sıra Akademik Sömestr ve Yıl İngilizce kursları birçok yapısal çalışma seansları sunarak, belirlediğiniz bir konuda uzmanlaşmanızı ve farklı alanlarda İngilizce yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar. Vize ve dil şartlarına uygun olduğunuz takdirde, staj yapma olanağından da faydalanabilirsiniz. 

 • Yoğun Akademik Sömestr: Yoğun Akademik Sömestr kursları, Kaplan’ın Yoğun İngilizce kurs programını temel alarak tüm bir sömestre yayar (iki dönem). Haftada 25 saat İngilizce eğitimi alırken, kelime dağarcığınızı geliştirerek ilgilendiğiniz alanlara özgü tamlamalar da öğrenebileceksiniz. Kaplan’ın Yoğun Akademik Sömestr eğitim programı kariyer planlarınız açısından size oldukça fayda sağlayacaktır. Eğitim aldığınız ülkeyi keşfetmek, yeni arkadaşlar edinmek ve okulun yoğun sosyal aktivite programına katılmak için yeteri kadar vaktiniz olacaktır.


 • Yoğun Akademik Yıl: Bu program, 1 yıl süreyle yoğun İngilizce eğitimi ile İngilizce seviyenizi akıcı ve ileri seviyeye taşır. Yoğun Akademik Yıl İngilizce kursları, bir yıl boyunca İngilizce eğitiminize odaklanmanızı sağlar. Özel yetenek derslerinden seçerek, İş İngilizcesinden film konularına kadar farklı alanlarda kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca kaldığınız ülkenin kültürünü ve yaşam tarzını öğrenme şansı da yakalayabilirsiniz. İsterseniz bir sahil kasabasında, büyük şehirde ya da üniversite kampüsünde İngilizce eğitimi alın.

PROFESYONEL PROGRAMLAR

Günümüz uluslararası iş ortamında iyi derecede İngilizce becerilerine sahip olmanız oldukça önemlidir. Eğer şu anda kariyer planları yapıyorsanız, Kaplan International'ın sunduğu İş İngilizcesi kursları özgeçmişinizi geliştirmenizde ve rekabet ortamında bir adım öne geçmenizde oldukça etkili olacaktır. 

 • İş İngilizcesi: Uluslararası ticaret dünyasında, ticari seviyede İngilizce konuşmak, sosyal seviyede konuşmak kadar önemlidir. Ayrıca işverenler tarafından çok değerli sayılan, dünyanın her yerinde daha yüksek bir maaş almanızı sağlayan bir yetenektir. Mektup, eposta ve rapor yazma, toplantıları verimli bir şekilde yönetme, telefon konuşmalarını ve iş protokollerini anlama gibi çeşitli becerilerle yeteneklerinizi geliştirin. Pazarlama ve finans gibi ticaretin farklı fonksiyonlarının tanımında kullanılan dili keşfedin. 


 • Yoğun İş İngilizcesi: New York, Avustralya ve Kanada’da, Kaplan International English’in sunduğu Yoğun İş İngilizcesi eğitimi ile günümüz iş dünyasında başarıyı yakalayın. Orta seviyeden ileri seviyeye kadar İngilizce bilen öğrenciler için ideal olan bu programda toplantıları yönetmek, sosyalleşmek, telefon görüşmeleri ve pazarlık yapmak, yazışmaları yürütmek gibi görevler için gereken özel iş dili ve İngilizce becerilerine odaklanılır. Yaptığınız bütün yoğun çalışmalardan sonra, Yoğun İş İngilizcesi kursu programına başladığınızdan beri ne kadar gelişim gösterdiğinizi belirten, İngilizce düzeyinizi dikkatli ve düzenli olarak gözlemleyerek, size İngilizce dilindeki başarınızı belgeleyen ve gelecekteki eğitimleriniz ve kariyeriniz için gerekebilecek yazılı bir kanıt olan, Kaplan International English sertifikası sunulacaktır.

   
 • Pratik İş İngilizcesi: Bu programın birinci aşamasında uzman danışmanlar CV'nizi yazmanız ve mülakatlara hazırlanmanız için size yardımcı olur. Programın ikinci aşamasında ise İngilizce eğitim programı ile yarı zamanlı staj programını birleştirilir. Eğitim, finans, hukuk, pazarlama, medya, halkla ilişkiler ve turizm gibi farklı alanlardan birini seçebilir ve o konuda uzmanlaşabilirsiniz. Gerçek bir iş ortamında ana dili İngilizce olan kişilerle çalışırken İngilizcenizi geliştirebilir, CV'nize uluslararası bir ortamda kazandığınız iş deneyimini ekleyerek kariyeriniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

SINAV HAZIRLIK

Özel olarak hazırlanmış Sınav ve Üniversite Hazırlık kurs ve programlarıyla Kaplan International, öğrencileri akademik başarılara hazırlamada uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip. Sınav Hazırlık programları seçilen sınavın tüm bölümlerini detaylı bir şekilde kapsar. Böylece sınav tekniklerini öğrenir ve sınavda başarılı olmak için gereken İngilizce bilgisine sahip olursunuz. 

 • Cambridge Hazırlık Kursu: Cambridge Sınav Hazırlık kursları, Cambridge sınavının yapısını detaylı bir şekilde anlamanızda ve hazırlanmanızda size yardımcı olurken, aynı zamanda size en iyi sınav stratejilerini de öğretir. Kurs boyunca sınava hazırlanıp aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirebilirsiniz. Eğitim boyunca deneme kurslarına katılabilir, en iyi sınav tekniklerini öğrenebilir ve böylece sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Cambridge Sınavına Hazırlık kurslarından birini seçebilirsiniz: First Certificate (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) ya da Certificate of Proficiency in English (CPE). Cambridge hazırlık dersleri ve kişiselleştirilmiş Yapısal Çalışma seansları ile size Cambridge başarınızda yardımcı olacaktır. 


 • GMAT ® Hazırlık Kursu: Uluslararası öğrenciler için GMAT ® Hazırlık kursları sizi sınava hazırlarken aynı zamanda ek dersler ile İngilizcenizi de geliştirmenizde yardımcı olur. Basılı ve online materyallerle sınava hazırlanırken, özellikle uluslararası öğrenciler için hazırlanmış çalışma kitabı da sağlanacaktır. GMAT® (Graduate Management Admission Test) (Mezuniyet Yönetimi Kabul Sınavı) Amerika’da MBA eğitimi almak isteyen tüm öğrenciler için gerekli koşuldur. Sınava ayrıntılı gözden geçirme, deneme sınavları ve dil becerisi uygulamaları ile hazırlanırsınız. Ayrıca Kaplan International English öğrencileri, resmi bir GMAT® test merkezinde ‘Ultimate Practice Test’e (Son Deneme Sınavı) girerek sınav formatını ilk elden görmüş olurlar. 


 • GRE ® Hazırlık Kursu: GRE ® (Graduate Record Examination) (Mezuniyet Seviye Sınavı) ABD’de Master veya Doktora yapmak isteyen öğrenciler için gerekli koşuldur. Sizi sınavlara, sözel beceriler, sınav stratejileri ve analitik yazmada güçlü konsantrasyon ile sınava hazırlıyoruz. Kaplan’ın GRE ® Hazırlık kursları başarılı bir şekilde sınava hazırlanmanızı sağlar. GRE ® sınavının yapısını öğrenir, ne tarz sorular ve konular hakkında sorulduğunu görür ve aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirirsiniz. 


 • IELTS Hazırlık Kursu: International English Language Testing System (IELTS) uluslararası tanınmış bir yeterlilik sınavıdır ve İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversiteler için bir giriş koşuludur. Bu sınav, aynı zamanda birçok devlet tarafından çalışma vizesi için dil yeterlilik ölçütü olarak kullanılır. Kaplan International English sınav hazırlık kursuna kaydolduğunuzda, bu sınavda başarılı olmanız için gereken beceri, teknik ve cesaret ile donatılacaksınız. IELTS hazırlık dersleri ve kişiselleştirilmiş Yapısal Çalışma size IELTS başarınızda yardımcı olacaktır. Kaplan International English, yoğunluk derecesine göre 3 değişik IELTS hazırlık kursu sunmaktadır. 

 • TOEFL ® Hazırlık Kursu: TOEFL® (Test of English as a Foreign Language) Kuzey Amerika İngilizcesi için en yaygın sınavdır ve internet tabanlı TOEFL® İBT, akademik kurumlar arasında en çok tercih edilen versiyonudur. Kuzey Amerika’da yüksekokul veya üniversiteye girmek konusunda ciddiyseniz iyi bir TOEFL® puanına ihtiyacınız olacaktır ve Kaplan International English TOEFL® İBT ve Akademik İngilizce Programı bunu başarmanız için tasarlanmıştır. TOEFL® İBT’nin dört bölümünün tamamına hazırlanın ve İngilizce konuşulan bir üniversitede başarılı olmak için gereken akademik İngilizce becerileri üzerinde çalışın.

Konaklama

Kaplan International tüm okullarında konaklama servisleri sunmaktadır. Bu sayede üstün kalitede aile yanı veya yurt konaklama imkanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Tüm dünya geneline yayılmış köklü bir kuruluş olan Kaplan International’ın aşağıdaki ülkeler ve şehirlerde okulları bulunmaktadır:

AMERİKA

Boston:

Amerikan devriminin doğum yeri olan Boston, zengin bir tarihe sahiptir. Boston’da Freedom Trail’i (Özgürlük Yolu) takip edin, Fenway stadyumunda Red Sox beysbol maçına gidin. Amerika’nın en eski parkı olan Boston Common’u keşfedin. Boston’un kafelerini, tiyatrolarını ve müzelerini gezin. İngilizce’yi Amerika’nın eğitim başkentinde öğrenin. 

Fenway (Dil Okulu): Boston şehrinde bulunan okul, Kaplan’ın Boston bölgesinde bulunan 3 okulundan biridir. Harvard Üniversitesi, Boston Public Park ve Fenway Park’a yakındır. 


Boston Harvard Square (Dil Okulu): Bu dil okulu, Harvard Üniversitesi’nin hemen yakınında yer alır, okulun bulunduğu bölgede ders araları ve derslerden sonra yapılacak birçok aktivite bulabilirsiniz. Bir öğrenci şehri olması ile bilinen Cambridge, boş zamanlarınızı değerlendirmeniz için birçok seçenek sunuyor. İster Boston’un tarihi sokaklarını keşfedin, isterseniz açık hava cafe veya barlarda vakit geçirin. Harvard Square İngilizce öğrenmek için mükemmel bir yer. 

Downtown Boston'da Northeastern Üniversitesi: Northeastern Üniversitesi modern kampüsü, yemyeşil bahçeleri ve sanat aktiviteleri ile öğrenciler için mükemmel bir yerdir. Downtown Boston'da bulunan Northeastern Üniversitesi'nde Kaplan, öğrencilere İngilizce kurslarının yanı sıra üniversiteye hazırlık kursları da sunar ve onları üniversitede lisans eğitimine hazırlar. Okul, ayrıca öğrencilere spor aktivitelerine erişim olanağı da sunar ve aynı zamanda tarihi Boston bölgesine de yakın konumda bulunur.

Chicago:

Spora çok düşkün bir şehir olan Chicago, farklı birçok topluluktan oluşur. Yoga sınıflarından egzotik yemeklere, beysbol maçlarından canlı müziğe kadar Chicago'da herkes için mutlaka bir etkinlik vardır. 

Chicago (Dil Okulu): Kaplan'ın Chicago dil okulu kentin en canlı bölgesinde yer alıyor. Dünya üzerinde 5. büyük su parçası olan Lake Michigan gölü kıyılarına konumlanmış şehir, canlı ve çok kültürlü yapısı ile biliniyor. 

Chicago - Illinois Institute of Technology: Illinois Institute of Technology kampüsündeki bu İngilizce okulunda kurslardan birine katılın ve Amerika'nın en popüler turist şehirlerinden birine yakın bir mesafede olurken, aynı zamanda sessiz bir öğrenci ortamında İngilizce öğrenin. ITT kampüsünde İngilizce öğrenirken müthiş bir öğrencilik hayatı yaşayabilir ve Chicago'nun tadını çıkarabilirsiniz.

Miami (Dil Okulu):

Miami’de Kaplan İngilizce programlarından birini seçin ve Amerika’nın harika sahillerinde güneşlenerek İngilizce öğrenin. Burada bulunan okul öğrencilere dünyanın en popüler şehirlerinden biri olan Miami’de İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. Öğle aralarınızı sahilde harcamanızın yanı sıra okulumuzun sunduğu yoğun sosyal aktivite programı ile de Miami’nin tadını çıkarabilirsiniz. Buna Disney World’ü ziyaret etmek de dahil.

New York:

New York öğrenciler tarafından seçilen en popüler şehirlerden biridir ve Kaplan’la burada İngilizce öğrenmek, bu şehri keşfetmek için en güzel yollardan biridir. Washington Square Park’a yürüyebilir, West 4th Street'te üniversite barlarına gidebilir ve daha birçok New York etkinliklerinin tadını çıkarabilirsiniz. 

 • New York SoHo (Dil Okulu): Manhattan'ın kalbinde 3 binaya yayılmış dil okulunda; New York'un SoHo'sunda İngilizce öğrenin. SoHo, New York’ta bulunan en canlı öğrenci birliklerine ev sahipliği yapar. Günlerinizi İngilizce öğrenerek, geceleri de New York’u keşfederek geçirin. 


 • New York Empire State (Dil Okulu): Dünyanın en ünlü gökdelenlerinden biri olan Empire State binasının 63. katında İngilizce öğrenebilirsiniz. Broadway, Times Meydanı ve Central Park’a yürüme mesafesinde olacaksınız. 


 • New York Midtown (Dil Okulu): Midtown’daki okul, Central Park’a sadece 2 blok uzaklıktadır. İngilizce’yi burada öğrenirken, kendinizi film setindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Philadelphia (Dil Okulu):

Kaplan'ın Philadelphia'daki İngilizce okulu bu canlı şehrin kalbinde konumlandırılmıştır. Ünlü Philly peynirli biftek sandviçinin anavatanı olan şehir, aynı zamanda birçok mağaza ve butiğe sahip. Amerikalı birçok eser ile donatılmış Philadelphia, Amerikan kültürünü ve ruhunu hissetmek için birebir bir şehir.


Portland (Dil Okulu):

Canlı müzik gruplarını dinlemek, kafe ve restoranlara gitmek, uzun bir kayak sezonu... Tüm bunlar size Amerika'da ideal bir tatil planı gibi gelmiyor mu? Portland'daki Kaplan dil okulunda İngilizce kurslarından birine katılın, hem İngilizce öğrenin hem de Amerikan kültürünü tanıma fırsatını yakalayın. İster bir hafta sonunuzu kayak yaparak geçirin isterseniz Northwest'in ünlü müzik gruplarını dinleyin.

Seattle:

Microsoft ve Starbucks gibi ekonominin büyük oyuncularına ev sahipliği yapmasıyla bilinen Seattle'da Kaplan okulları ile İngilizce eğitimi mükemmel bir kültürel deneyim sunar. 

 • Seattle (Dil Okulu): Seattle'daki dil okulu şehir merkezinde rıhtıma yakın bir konumda bulunmaktadır. Öğrenciler arasında oldukça popüler olan bu bölgede birçok kafe, restoran ve alışveriş merkezi olmasının yanı sıra birçok etkinliğin de merkezidir. 


 • Seattle - Highline CC: Highline Community College, şehir merkezinden sadece 30 dakika uzaklıktadır ve Seattle'da İngilizce öğrenmek için ideal bölgelerden biridir. Rock müziğin ikonlarından Kurt Cobain'in vatanı olan şehir, Microsoft ve Starbucks gibi dev kurumların da anavatanıdır. Ayrıca doğal güzelliği ile de ünlü olan şehirdeki bu okulda İngilizce öğrenirken aynı zamanda harika müzik mekanlarına, kayak merkezlerine, ormanlara ve alışveriş merkezlerine çok yakın bir mesafede olacaksınız.

Washington (Dil Okulu):

Washington'daki Kaplan İngilizce kursları, size bu tarih dolu ve zengin bir kültüre sahip şehirde, mükemmel bir İngilizce eğitimi sunar. Bu çok-kültürlü, öğrenci canlısı şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Washington'da İngilizce öğrenirken aynı zamanda Amerikan kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Dünyanın dört bir tarafından gelmiş öğrencilerle birlikte İngilizce öğrenin ve Washington'u ve çevresindeki yerleri beraber keşfedin. Kaplan Washington dil okulu, öğrencilerin kültürel ve sosyal etkinliklerine kolay erişimini sağlar.

Kaliforniya:

Amerika'nın batı yakasında bulunan ve ülkenin nüfusu en yoğun eyaletlerinden biri olan Kaliforniya'da Kaplan, yedi farklı bölgedeki dil okulları ile sizleri bekliyor. Kaplan'la Kaliforniya'nın harika şehirlerinden birinde İngilizce öğrenirken, aynı zamanda hayatınızın deneyimini yaşayın. 

 • Irvine Valley (Dil Okulu): Irvine Kaplan dil okulunda İngilizce öğrenirken, Amerika’nın en popüler şehirlerinden biri olan bu şehirde, öğleden sonralarınızı Newport sahilinde dinlenerek geçirebilirsiniz. Irvine Valley College’in 40 dönümlük kampüsünde yer alan bu dil okulunda, rahat ve sıcak bir kampüs atmosferinde İngilizce öğrenebilirsiniz. Otobüsle seyahat edebileceğiniz kadar yakın olan olan Los Angeles’ta ayrıca Disneyland veya Universal stüdyoları gibi birçok turistik mekanı gezebilir, Amerika’nın en büyük eğlence parklarını burada ziyaret edebilirsiniz. 


 • Los Angeles Westwood (Dil Okulu): Kaplan’ın Westwood’daki okulu Disneyland, Hollywood gibi yerlere çok kısa bir mesafede konumlandırılmıştır. İngilizce eğitimi alırken, öğle vaktinde sörf yapabilir, ders sonrası arkadaşlarınızla buluşabilir ve şehir merkezinin kafe, bar ve restoranlarına gidebilirsiniz. 


 • Los Angeles – Whittier: Whittier College'de bulunan okul dünya standartlarında spor aktiviteleri ile tanınır ve buna yüzme havuzu, tenis sahası, basketbol kortları ve futbol sahaları da dahildir. Whittier arkadaş canlısı ortamı ve iç içe geçmiş öğrenci topluluğuna sahip küçük bir üniversitedir. Tam donanımlı sınıflar ve multimedya merkezleri ile ciddi bir eğitime uygun olarak yapılmıştır. 


 • San Diego (Dil Okulu): Eğer sörfçü, müzik veya sanat tutkunu ya da alışveriş bağımlısı iseniz, San Diego'da İngilizce eğitimi alırken boş zamanlarınızda ne yapacağınız konusunda hiçbir zaman endişeye düşmezsiniz. San Diego; birçok müze, galeri ve turistik noktalara sahipken, aynı zamanda Batı Yakası'nın en güneşli ve en popüler sahillerine de çok yakındır. San Diego'daki okulumuz yüzme havuzu, spa, sauna, barbekü ve 24 saat tenis ve basketbol kortlarına erişim gibi olanaklara sahiptir. 


 • San Francisco (Dil Okulu): Kaplan'ın San Francisco'daki okulu İngilizce öğrenmek için mükemmel bir yerdir. Merkezi konum, hızlı ve kolay ulaşım imkanları, modern sınıflar ve rahat bir ortam. Yoğun sosyal program sayesinde San Francisco'yu keşfedebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. 

   
 • San Francisco - Berkeley (Dil Okulu): San Francisco'nun biraz dışında kalan Berkeley, küçük bir üniversite şehridir ve San Francisco'ya kolay ulaşım olanaklarına sahiptir. Bu güzel şehirde Amerika'nın ve dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerle kaynaşabilirsiniz. Berkeley birçok yeşil alana, üniversite şehri havasına ve geleneksel bir akademik havaya sahiptir. Her zaman önemli bir öğrenci nüfusuna sahip şehirde, başka öğrencilerle tanışmak konusunda bir problem yaşamazsınız. Berkeley’nin kafe, restoran ve mağazalarını gezebilir, günü birlik geziler için San Francisco'ya gidebilirsiniz. 


 • Santa Barbara (Dil Okulu): Santa Barbara'daki dil okulu okyanusa yürüme mesafesi uzaklığındadır. Deniz manzarasına, dünya standartlarında olanaklara ve rahat bir kolej atmosferine sahip bu modern kampüste, Santa Barbara City College'de okuyan uluslararası ve yerel öğrencilerle tanışma şansına sahip olacaksınız.
KVKK Hakkında

Veri Sorumlusu: CDS Turizm Danışmanlık Hiz. Hal. İl. Or. Aj. Rek. Tek .Gıd. ve Tic. Ltd. Şti.    

Asmalı Mescid Mah. Meşrutiyet Cad. No:11 D:1 & 3  Beyoğlu/İstanbul

 

CDS Turizm Danışmanlık Hiz. Hal. İl. Or. Aj. Rek. Tek .Gıd. ve Tic. Ltd. Şti. (“CDS” veya “Şirket”) olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve ilgili mevzuat uyarınca Şirket amaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz kapsamında işlediğimiz kişisel verilere dair siz ziyaretçilerimizi, müşterilerimizi (öğrenciler), potansiyel hizmet alıcısı kişileri (öğrenci adayları), çalışan adaylarımızı, çalışanlarımızı, iş ortaklarımızı, platform kullanıcılarımızı ve sair üçüncü kişiler dahil gerçek kişileri bilgilendirmek amacıyla işbu aydınlatma metnini hazırladık.

 

Hangi Verileriniz Toplanmaktadır ve Verileri Toplama Amacımız Nedir?

 

Şirket faaliyetlerimiz kapsamında aşağıda yer alan verilerinizi toplamaktayız:

 1. Kimlik Bilgileri
 2. İletişim Bilgileri
 3. Aile Bireylerine Ait Bilgiler
 4. Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip Bilgileri
 5. Mali Bilgiler
 6. Özlük Bilgileri
 7. Eğitim Bilgileri
 8. Diğer Veriler

 

Veri Kategorisi

Kimlik Bilgileri

Açıklama

Kişinin kimliğinin belirlenmesine ilişkin verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik bilgilerini; çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan, müşterilerimizden, potansiyel hizmet alıcısı kişilerden, platform kullanıcılarımızdan, İş Ortaklarımızdan ve ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

İsim, soy isim, cinsiyet, T.C. kimlik numarası, sgk sicil numarası, uyruk, medeni durum, doğum tarihi, doğum yeri, pasaport numarası, ehliyet numarası, araç ruhsat bilgileri, nüfus cüzdanı/kimlik fotokopisi, ehliyet fotokopisi, pasaport fotokopisi  gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın kimlik bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanlarımızın kimlik bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin kimlik bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

 

Platform kullanıcılarımızdan kimlik bilgilerini hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla toplamaktayız.

 

Ziyaretçilerimizin kimlik bilgilerini bina giriş-çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacıyla ve ileride kurulabilecek hizmet ilişkisi sebebiyle toplamaktayız.

 

İş Ortaklarımızın kimlik bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, faturaların düzenlenmesi, denetim süreçleri, ortak iş takibi gibi ticari gereklilikler ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de kimlik bilgilerini toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince kimlik bilgilerini toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

İletişim Bilgileri

Açıklama

Kişi ile iletişim kurulmasını sağlayan kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik bilgilerini; çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan,  müşterilerimizden, potansiyel hizmet alıcısı kişilerden, platform kullanıcılarımızdan, İş Ortaklarımızdan ve  ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Elektronik posta adresi, ikametgâh adresi, posta adresi, işyeri adresi, işyeri ismi ve ünvanı, ev telefonu numarası, cep telefonu numarası, diğer telefon ve fax numarası numarası gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın iletişim bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanlarımızın iletişim bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin iletişim bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

 

Platform kullanıcılarımızdan iletişim bilgilerini hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla toplamaktayız.

 

Ziyaretçilerimizin iletişim bilgilerini bina giriş-çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacıyla ve ileride kurulabilecek hizmet ilişkisi sebebiyle toplamaktayız.

 

İş Ortaklarımızın iletişim bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, faturaların düzenlenmesi, denetim süreçleri, ortak iş takibi gibi ticari gereklilikler ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de kimlik bilgilerini toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince iletişim bilgilerini toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Aile Bireylerine Ait Bilgiler

Açıklama

İlgili kişinin aile bireylerine ait kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Aile bireylerine ait verileri müşterilerimizden ve çalışanlarımızdan toplamaktayız.

İçerik

Aile bireylerinin ismi, soy ismi, cinsiyeti, T.C. kimlik numarası, medeni durum bilgisi, çocuk sayısı, eğitim durumu, gelir durumu ve mali bilgileri, iletişim bilgileri, sağlık bilgileri ve tıbbi bilgiler, evlilik cüzdanı fotokopisi, çocukların doğum belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışanlarımızın aile bireylerine ait bilgileri çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin aile bireylerine ait bilgileri tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de aile bireylerine ait bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, acil durumlarda iletişime geçmek gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip Bilgileri

Açıklama

İlgili kişinin şifreleri, CCTV Kayıtları, Fiziki Erişim ve Giriş Çıkış Kayıtları gibi kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini müşterilerimizden ve ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Kimlik doğrulama, güvenlik ve takip verileri kapsamında toplanan veriler; kişinin şifreleri, CCTV Kayıtları, Fiziki Erişim ve Giriş Çıkış Kayıtları gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Müşterilerimizin Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Ziyaretçilerimizin Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkidir.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, reklam, pazarlama veya güvenlik gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Mali Veriler

Açıklama

Banka hesap bilgileri, kredi kartı bilgileri, fatura bilgileri gibi verilerdir.

Kimden toplanır?

Mali bilgileri, çalışanlarımızdan ve müşterilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Banka hesap bilgileri, banka kartı bilgileri, kredi kartı bilgileri, imza sirküleri, gelir bilgileri, malvarlığı bilgileri, bordro bilgileri, asgari gelir indirimi bilgileri, engelli vergi mükellefiyeti hakkında bilgiler, maaş haczi gibi mali kesintilere ilişkin kayıtlar gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışanlarımızın mali bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin mali bilgilerini ise tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de mali bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, işbirliği yaptığımız banka veya diğer finansal kurumların sağladığı kampanyalara veya promosyonlara çalışanlarımızı dahil etmek gibi amaçlarla mali bilgileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Özlük Verileri

Açıklama

İş ilişkisinin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanır?

Özlük verilerini, çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan ve  toplamaktayız.

İçerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalışma geçmişi ve detayları, özgeçmiş, eğitim durumu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK işten ayrılış bildirgesi, kan grubu, işe giriş sağlık raporu, adli sicil kaydı, engelli raporu, eski hükümlü raporu, idari ve yıllık izin bilgileri, diğer sağlık raporları, fotoğraf, sigorta verileri, askerlik durum bilgisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın iletişim bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanların özlük verilerini kendileri ile yaptığımız hizmet sözleşmesi, çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. tabi olduğumuz mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında ve meşru menfaatlerimiz gereği toplamaktayız.

 

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de özlük bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, çalışanları uygun pozisyonlara yerleştirme gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

 

Veri Kategorisi

Öğrenci Yurtdışı Eğitimi için Alınan Bilgiler

Açıklama

Sözleşmesel ilişki kapsamında verilecek hizmetin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanır?

Eğitim verilerini müşterilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalışma geçmişi ve detayları, özgeçmiş, eğitim durumu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK işten ayrılış bildirgesi, kan grubu, adli sicil kaydı, diğer sağlık raporları, fotoğraf, sigorta verileri, askerlik durum bilgisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Müşterilerimizin eğitim verilerini ise tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de özlük bilgileri toplamaktayız.

 

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Diğer Veriler

Açıklama

Şirket faaliyetlerimiz kapsamında toplanan diğer verilerdir.

Kimden toplanır?

Bu verileri; ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Ziyaret edilen kişi, ziyaret nedeni, ziyaret edilen gün ve tarih gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Ziyaretçilere ait ziyarete ilişkin bilgiler potansiyel hizmet alıcısı kişileri belirlemek amacıyla toplanmaktadır.

 

Ayrıca, güvenlik nedeniyle de bu verileri toplamaktayız.

 

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, verilen hizmetin kalitesini arttırmak veya güvenlik gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Kişisel Verilerinizi Üçüncü Bir Kişiye Aktarıyor Muyuz?

Ülkemizdeki yasal düzenlemeler nedeniyle kimlik bilgisi, iletişim bilgisi ve yukarıda sayılan diğer birçok kişisel veri; mevzuatta açıkça yetkili kılınmış yerler ile periyodik olarak veya yetkili kılınmış mercilerin talepleri  halinde kendileri ile paylaşılır.

 

Ayrıca, bir mahkeme kararı ve kanunla açıkça yetkili kılınmış idari bir mercinin talebi üzerine, yetkili kişi veya kurum ile paylaşılır.

 

Bunun dışında, kişisel verileriniz, İş Ortakları ve Tedarikçiler (Mali Müşavirler, Vize Aracı Şirketleri, Sigorta Şirketleri, Yurtdışı Transfer ve Konaklama Şirketleri) resmi kurumlar ( Üniversiteler, Konsolosluklar, diğer hizmet sağlayıcıları vs.) ile hizmetin ifası ve sözleşmesl yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla sınırlı olarak paylaşılır.

 

Kişisel Verilerinizi Yurt Dışına Aktarıyor Muyuz?

Kişisel verileriniz yalnızca;

 • Açık rızanızın bulunduğu,
 • KVKK’da öngörülen hallerin mevcut olduğu ve veri aktarılacak ülkede yeterli korumanın bulunduğu ve
 • KVKK’da öngörülen hallerin mevcut olduğu ve aktarılacak ülkede yeterli korumanın bulunmamasına rağmen yeterli korumanın ilgili ülke tarafından taahhüt edilmesi ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun (“Kurul”) da izninin bulunduğu

hallerden birinin varlığında yurt dışına aktarılabilir.

 

Örneğin, hizmetin yurt dışındaki bir firma aracılığıyla sağlanması halinde sözleşmenin ifa edilebilmesi için ve söz konusu hizmetin yerine getirilebilmesi için bilgilerin yurt dışına aktarılması gerekmektedir. Bu sebeple, söz konusu aktarıma rıza gösterilmediği takdirde ilk cümlede anılan hizmetin konusunu oluşturduğu sözleşmenin ifası imkansız hale gelecektir.

 

Kişisel Verileriniz Ne Kadar Süre ile Saklanır?

Kişisel verilerinizin saklama süresi aşağıdaki şekildedir:

 • Kanunda veya ilgili mevzuatta verinin saklanması için bir süre belirlenmişse söz konusu veri en az bu süre kadar saklanmak zorundadır. Olası bir mahkeme talebinin veya kanunla yetkili kılınmış bir idari mercinin ilgili veriye ilişkin talebinin tarafımıza geç ulaşması veya tarafı olabileceğimiz bir ihtilafın meydana gelmesi gibi ihtimaller gözetilmek suretiyle, verilerinizin saklanması için mevzuatta öngörülen sürelere 6 ay ila 1 yıl arası bir süre eklenerek verilerin saklama süresi belirlenmekte ve belirlenen sürenin sonunda söz konusu veriler silinmektedir.
 • Mevzuatta, işlediğimiz verinin saklanma süresine yönelik bir süre öngörülmemiş ise aramızdaki ilişkinin gereği olarak ve tarafınızla yapılan sözleşmede belirlenen süre boyunca verileriniz saklanır. Bu ilişki sona erdikten sonra veya sözleşmede belirlenen süre geçtikten sonra veriniz herhangi bir talebinize gerek olmadan silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.
 • Saklama süresi mevzuatta belirlenmiş verilerinizin öngörülen sürelerden önce silinmesini talep etmeniz halinde söz konusu talebiniz gerçekleştirilemeyecektir.
 • Saklanma süresine ilişkin mevzuatta bir süre öngörülmeyen ve işleme amacı olmayan verileriniz silinmesine dair talepte bulunmanız halinde ise derhal veya en geç 6 ay içerisinde silinir.

 

Kişisel Verileriniz İle İlgili Olarak Kullanabileceğiniz Haklarınız Nelerdir?

Kişisel verilerinize ilişkin;

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • KVKK mevzuatında öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Eksik veya yanlış verilerin düzeltilmesi ile kişisel verilerinizin silinmesi veya yok edilmesini talep ettiğinizde, bu durumun kişisel verilerinizi aktardığımız üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması durumunda sonuca itiraz etme ve
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde bu zararın giderilmesini talep etme

haklarına sahipsiniz.

 

Haklarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

İlgili Kişi, kişisel verileri ile ilgili talebini;

 • Islak imzalı ve yazılı bir dilekçeyi veya CDS KVK Başvuru Formu’nu kimlik fotokopisi ile Mesrutiyet Cad No 11/1 Beyoglu Istanbul / TURKEY adresine göndererek,
 • Geçerli bir kimlik belgesi ile birlikte Şirket’e bizzat başvurarak, ıslak imzalı yazılı bir dilekçe veya CDS KVK Başvuru Formu aracılığıyla,
 • Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi ve güvenli elektronik imza ya da mobil imza kullanmak suretiyle [email protected] kayıtlı elektronik posta adresimize göndererek,
 • İlgili Kişi tarafından Şirket’e daha önce bildirilen ve Şirket’in sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinden [email protected] adresimize göndererek

Şirket’e iletebilecektir.

Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ uyarınca, İlgili Kişi’nin, başvurusunda isim, soy isim, başvuru yazılı ise imza, T.C. kimlik numarası, (başvuruda bulunan kişinin yabancı olması halinde pasaport numarası), tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi, varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon numarası ve faks numarası ile talep konusuna dair bilgilerin bulunması zorunludur.

İlgili Kişi, yukarıda belirtilen hakları kullanmak için yapacağı ve kullanmayı talep ettiği hakka ilişkin açıklamaları içeren başvuruda talep edilen hususu açık ve anlaşılır şekilde belirtmelidir. Başvuruya ilişkin bilgi ve belgelerin başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Talep konusunun başvuranın şahsı ile ilgili olması gerekmekle birlikte, başkası adına hareket ediliyor ise başvuruyu yapanın bu konuda özel olarak yetkili olması ve bu yetkinin belgelendirilmesi (özel vekâletname) gerekmektedir. Ayrıca başvurunun kimlik ve adres bilgilerini içermesi ve başvuruya kimliği doğrulayıcı belgelerin eklenmesi gerekmektedir.

 

Yetkisiz üçüncü kişilerin başkası adına yaptığı talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Talepleriniz Ne Kadar Sürede Cevaplanır?

Kişisel verilerinize ilişkin hak talepleriniz değerlendirilerek, bize ulaştığı tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde cevaplanır. Başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi halinde gerekçeli ret sebepleri başvuruda belirttiğiniz adrese elektronik posta veya posta yolu başta olmak üzere İlgili Kişi Başvuru Formu’nda seçilen usullerinden biri ile gönderilir.

Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.