Loading...

Öğrenci Başarı Öyküleri

Kariyerine Yön Verirken Bizi Seçen Öğrencilerimizin Başarı Hikayeleri

M.Y.

EC English Dil Okulu'nda eğitim aldı...

Dil eğitimi için 6 ay boyunca İngiltere'nin Brighton şehrinde kaldım. Gitmeden önce zorlu vize işlemlerinde, okul ve aile tercihinde yardımcı olan ve Brighton’ da kaldığım 6 ay süresince desteğini esirgemeyen Meltem Hanım’a çok teşekkür ederim. İngilizceyi anavatanında yaşayarak öğrenmek, farklı kültürden arkadaşlar edinmek harika bir duyguydu. Brighton gerek konumuyla gerekse canlılığıyla tam bir öğrenci şehri. EC ise gerçekten kaliteli, sıkmayan eğitim sistemi var. Ayrıca öğrencilere yönelik aktiviteleriyle okul dışında da bir sürü organizasyona sahip. Sizlere tavsiyem dil okuluna gitmeden önce CDS gibi tecrübeli bir firma ile kesinlikle görüşmeniz.

Devamını Oku
Y.P

Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştığım CDS ekibi sayesinde hayalini kurduğumdan çok daha güzel bir deneyim yaşadım. Özelikle, tercih konusunda her kişiye özel olarak o kişinin ihtiyaçlarına göre ilgili okulların önerilmesi ve sonrasında başvuru süreçlerindeki ilgili, etkili ve keyifli süreç yönetimi sağlamaları benim çok hoşuma gitti. İlgili okulun sadece akademik yapısında hakim olmak dışında, bununla birlikte konaklama, ekonomik, yaşam ve sosyal koşulları hakkında da kapsamlı bilgi sahibi olmaları büyük bir artıydı. Her şey için teşekkür ederim.

Devamını Oku
O.ÇAKIR

Montreal McGill University'de eğitim aldı...

2014 yılında Montreal’de McGill Üniversitesi’nden iyi bir dereceyle mezun oldum. Yıl 2016, Toronto’da yaşıyor ve finans sektöründe çalışıyorum. Hayat ilerledikçe, geriye dönüp kat ettiğimiz yola bakmak keyifli... CDS Danışmanlık ve özellikle de Çağlayan Abi, hayatımın Kanada’ya doğru yol değiştirmesinde önemli bir başlangıç noktası oldu. Çağlayan Abi ve CDS’ye ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü bu noktaya gelmemde her türlü desteği sağladılar.

Yıl 2009, Galatasaray Lisesi’nde son sınıf öğrencisiyim ve yurtdışı eğitim olanaklarını araştırmak istedim. Birkaç acente ile konuştum, ancak güvenimi kazanan pek bir kimse olmadı. University of Toronto’da okuyan bir arkadaşım beni CDS Danışmanlık’tan Çağlayan Abi ile tanıştırdı. CDS Danışmanlık çalışanları hem işinde uzman hem de güler yüzlü ve tanışmaktan keyif duyacağınız insanlar. Çağlayan Abi, Senem Hanım ve Meltem Hanım Türkiye’ye her döndüğümde mutlaka görüştüğüm insanlar. Ofisteki herkes sizin başarılı ve mutlu olmanız için elinden geleni yapacaktır. CDS Danışmanlık ile hala iletişim halindeyim ve yurtdışı eğitim, seyahat ve vize konusunda her şeyi onlara danışıyorum. Danışacak bir şey olmazsa, ofise uğramak ve herkesle sohbet etmek de inanılmaz keyifli oluyor.

Devamını Oku
H.Ü

Kanada ve İngiltere'de eğitim aldı...

CDS ile tanışmamız, oğlum Hakan Ünsal'ın Kanada'da okumak istemesi üzerine oldu. İnternette araştırırken CDS'yi oğlum buldu ve Çağlayan Bey ile bir araya geldik. Böylece yolculuğumuz başladı. CDS ve tabii ki Çağlayan Bey; oğlumun Halifax Acadia Üniversitesin'den sonra, üretim mühendisliği okumak üzere İngiltere Greenwich Üniversitesi'ne transferini sağladı. İyi ki vardılar ve iyi ki onları tercih etmişiz.

Devamını Oku
M.S.

CDS ile tanışmam yaklaşık 3 yıl önce, oğlumu yurt dışında okutmaya karar verdiğimde aldığım güzel referanslar sayesinde gerçekleşti. Şu an diyorum ki iyi ki böyle bir karar vermişim. Bu süreç içerisinde, tüm birikimleriyle, eğitime ve kişilere verdikleri değer ile doğru yönlendirme ve tavsiyeleriyle bize destek çıkmaları ve daima yanımızda olmaları, bizi çok mutlu etti. Uzun bir süre daha birlikte yol alacağız sanırım...

Devamını Oku
A.G.G

Oğlu Kanada'da eğitim aldı...

CDS bize birçok ülkede, seçkin okullara ulaşmanın kapısını açtı ve Kanada'da liseyi bitiren oğluma, ihtiyacı olduğunda anında güvenli desteğini sağlayarak her türlü sorunun çözümü oldu. Danışmanlıklarından her yönüyle çok memnun kaldığım ve başarılı bulduğum ekip ile birebir çalıştığımız Çağlayan Bey'e, desteğini her zaman hissettiren Meltem Hanım'a teşekkürler eder, yurt dışında eğitim almak isteyen herkese kesinlikle doğru yerdesiniz derim!

Devamını Oku
E.U

Ben ülke bile seçemezken her konuda bana yardımcı olup benim için en uygun okulu seçtik. Vize işlemlerinin zorluğunu dahi hiç hissetmedim. Ayrıca kayıt süreci sonrasında, kurs dönemimde de sürekli irtibatta olup desteklerini esirgemediler. Yurtdışı eğitim planınızı yapmadan ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Devamını Oku
İ.O.

İngiltere’de UNIVERSITY OF HERTFORDSHIRE’da sertifika ve MSC INTERNATIONAL BUSINESS’ta eğitim aldı...

En büyük hayallerimden biri yurt dışında yaşamak ve eğitim almaktı. Üniversiteyi bitirdiğim zaman Taksim ve Beşiktaş’taki yurtdışı okullarının katılım gösterdikleri uluslararası fuarlara katıldım. Hafta sonunun bitimiyle beraber elimde birçok broşür, kafamda soru işaretleri vardı. Kafamdaki en net düşünce "Uluslararası İşletme" bölümünde master yapıp, Endüstri mühendisliğiyle gerçekleştirdiğim kazanımları artırmaktı. Nereye gitmeliydim, hangi okulu seçmeliydim, bu işler nasıl oluyordu. İşte o zaman abimi daha önce "Greenwich University"e yerleştiren CDS danışmanlığa gitmeye karar verdim. Başta Meltem Hanım ve Çağlayan Bey olmak üzere bütün çalışanların üzerimde emekleri vardır.

Buradan hepsine teşekkür ederim. İngilizce yeterlilik sınavım, vizem, okulum ve yurdum dahil olmak üzere her şeyle çok yakından ilgilendiler. Ofise birçok kere gidip geldiğimden olsa gerek, bir ara evim kadar benimsemiştim orayı. Sadece ofis görüşmeleriyle kalmayıp, telefon ve mail vasıtası ile de görüşmelerimiz oldu. Sonunda University of Hertfordshire’da (UK) önce sertifika programına girdim ve daha sonra MSC International Business’tan mezun oldum. İngiltere’de 2 sene boyunca gezmek, yaşamak hatta ve hatta eğitim almak büyüleyici bir deneyimdi. Hayatımın bu en fantastik ve sıra dışı 2 senesini bana yaşattıkları için önce aileme, daha sonra da CDS aileme şükranlarımı sunarım.

Devamını Oku
G.E.

Üç çocuğu Amerika ve Kanada’da lise, üniversite ve dil eğitimi aldı...

Üç çocuğuma da bugüne kadar kaliteli danışmanlık desteği veren ve bu desteği sürdürmeye devam eden CDS ailesine teşekkürlerimi sunarım.

Devamını Oku
B.E.

Kanada’da UNIVERSITY OF TORONTO’da eğitim...

Ben Berkay Ekren. CDS ile tanışmam lise dönemimin ilk senesinde oldu. O dönemde, devlet orta okullarında İngilizce eğitiminin belirli bir seviyede olması ve gitmiş olduğum TEVİTÖL’de o dönem hazırlık senesinin olmaması sebebiyle çok büyük telaş ve endişe halindeydim. Beni bu durumdan kurtaran, CDS ekibi ve özellikle Çağlayan Özer olmuştur.

Lisede ilgi alanım daha çok biyoloji (spesifik olarak genetik ve hücre biyolojisi) alanına doğru kaymıştı. Genlerin birbirleri arasındaki iletişimleri ve bunların hücreye yansıması beni adeta hipnotize etmişti, diyebilirim. Türkiye’deki üniversitelerde araştırma ve sonrasında iş bulma sıkıntıları olması sebebiyle bakışlarımı yurt dışına çevirmiştim. Ne istediğimden artık neredeyse emindim: Amerika ya da Kanada. Yurt dışı başvuruları için yaptığım daha detaylı araştırmalar sonrasında fark ettim ki önüme bir sürü engel konmuştu sanki; pasaport ve vize işlemleri, yurt dışı başvuru evrakları, yeterlilik sınavları… Bu engeller önümde adeta aşılması imkansız bir dağ oluşturmuşlardı ve CDS’nin Beyoğlu ofisine adımımı atmakla önceden bahsetmiş olduğum dağı yıkmaya başladığımı, bunun üzerinden çok zaman geçmeden anlamıştım.

Devamını Oku
B.B.

Üç çocuğu Kanada’da VICTORIA UNIVERSITY, ALGONQUIN COLLEGE ve MOUNT SAINT VINCENT UNIVERSITY’de eğitim aldı...

Hayatta en zor görev çocuk yetiştirmektir. Biz 3 çocuk sahibi bir aileyiz. Çalışıp, fedakarlık yaparak çocuklarımızı lise yıllarında özel okulda okuttuk. Sadece eğitim alabildiler... Tavsiye üzerine CDS ‘ye geldik. Küçük kızım 17 yaşında, Victoria Üniversitesi’nde psikolojiyi bölümünü bitirdi, şu anda Toronto’da büyük bir firmanın halkla ilişkiler bölümünde çalışıyor.

Ortanca kızım Le Cordon Blue Grand Diploması ve Algonquin Chef diplomasını aldı ve Toronto’nun en lüks restoranında şeflik yapıyor. Oğlum Halifax’da Mount Saint Vincent Üniversitesi’ni bitirdi ve büyük bir telekomünikasyon firmasında müdür olarak çalışıyor.

Devamını Oku
N.G.

Oğlu Kanada’da CONCORDIA ÜNİVERSİTESİ’nde eğitim aldı...

2009 yılına girdiğimizde oğlum Sarper 8. sınıftaydı ve lise sınavlarına girme dönemindeydi. Bir karar vermemiz gerekiyordu dershane, özel öğretmenler, yüzlerce test ve sınavlar mı, yoksa daha önce abisini üniversite için gönderdiğimiz yurtdışı mı? Bu sırada bir otelde yurtdışı eğitim fuarı olduğunu duydum ve CDS ile tanıştım. Orada hem Kanada’daki eğitim hem de yaşam hakkında biraz bilgi aldım ve sonraki hafta ofiste CDS ile görüşmemiz oldu. Oğlum küçük olduğu için ilk yıl oğlumu yurtdışına yalnız göndermek istemedim. CDS’den hem okul hem de ev bulma konusunda destek aldım, hatta daha önce orada yaşamış olanlarla beni tanıştırarak çok yardımcı oldular.

Daha sonraki yıllarda oğluma CDS tarafından çok iyi bir Kanadalı aile yanı konaklama ayarlandı. Okuldan ve derslerden nefret eden Sarper, yıllar içinde çok olumlu değişiklikler geçirdi. Hem kişisel hem de akademik olarak kendisini geliştirdi. Şu an Montreal Concordia Üniversitesin’de ve çok mutlu, tabii bizde... Başta sevgili Çağlayan Özer olmak üzere tüm CDS çalışanlarına bıkmadan, usanmadan tüm sorularımıza cevap verdikleri ve yıllar içinde her zaman yanımızda oldukları için çok teşekkür ederim.

Devamını Oku
E.T.

Kanada’da Dil Eğitimi ve DALHOUSIE UNIVERSITY’de eğitim aldı

CDS hakkında ne diyebilirim? Başka herhangi bir yurtdışı danışmanlık şirketiyle çalışmadığım için karşılaştırmak zor. Ne açıdan iyidir ne açıdan kötüdür, öbürleriyle karşılaştırınca, söylemek zor. Emin olduğum şey ise çok kaliteli ve insancıl çalıştıkları. CDS’de hiçbir zaman bir para kaynağıymışsınız gibi hissetmiyorsunuz. Ofise geldiğiniz andan itibaren hissettiğiniz; size değer verip sonuna kadar yardımcı olmak istedikleri. Evet, sonuna kadar.

Lise döneminde İngilizcemi geliştirmek için CDS danışmanlığıyla Kanada, Toronto’ya gittim. Vizeler, yolculuk, Kanada, insanlar, iklim... Her türlü konuda sorularıma cevap verdiler. Bana buldukları evle ilgili problemler yaşayınca, CDS ve buldukları dil okulu benim için hemen çözüm üretip, problem çıktıktan sadece iki gün sonra bana başka bir ev buldular. Kanada hem sevecen insanları hem gelecekte yaratacağı kariyer fırsatları dolayısıyla bende güzel bir izlenim bıraktı. Kanada’da üniversite düşündüğümü öğrenince; CDS, çeşitli üniversite önerilerinde bulundu ve hazır Kanada’dayken onları gezebilmem için hepsiyle görüşüp randevulaşıp bana bir gezi planı oluşturdu. Bütün üniversiteleri gördükten sonra, ılıman (!) iklimli, küçük okyanus şehri Halifax’taki Dalhousie Üniversitesi’ni seçtim. Bir yıl sonra üniversiteye giderken yine CDS eksiksiz bir şekilde arkamdaydı. Normalde şirket sizi üniversiteye soktuktan sonra sizle ilişkisini keser. CDS ise sizinle ilişkinizi kesmiyor, sürekli size yardımcı olmaya çalışıyor. Bazen akademik hayatla ilgili bir sorum olurdu, bir de CDS’ ye sorayım dediğimde yanıtsız kalmazdım. Üniversitenin ikinci yılı, derslerim gerileyince on iki ay uzaklaştırıldım. CDS gene tüm desteğiyle arkamdaydı. Dalhousie’ye devam edip başarılı olmakta kararlıydım. CDS’ de her zaman yardıma hazır olacaktır. Benim CDS ile tecrübem mükemmeldi. Eksiksiz bir hizmet istiyorsanız gönül rahatlığıyla CDS yurt dışı eğitim danışmanlığına başvurabilirsiniz.

Devamını Oku
S.Ç.

Kanada’da dil eğitimi aldı ve sertifika programına katıldı...

CDS ile Kanada serüvenime başlamadan önce ben de birçok kişi gibi farklı firmalardan görüş, fiyat ve bilgi alıp araştırma yaptım. İletişime geçtiğim firmaların hepsinin ortak özellikleri öğrencinin statüsünün ne olduğunu umursamadan ne istenildiğini bilmeden "seni göndeririz" yaklaşımı idi. Bu durumun ticari yaklaşımı beni her zaman beni irrite etmiştir. Sonuçta marketten sakız almıyorsunuz ve böyle bir iş için kaliteli, tecrübeli ve güven duyabileceğiniz yetkililere ihtiyacınız vardır.

CDS ile İstanbul'da düzenlenen Kanada Günleri’nde tanıştım. Standartları tek tek gezerken bir standın arı kovanı gibi kalabalık olduğunu gördüm. Merak ederek o tarafa yöneldim. Çağlayan Bey ile ilk tanışmam orada gerçekleşti. Standa toplanmış onlarca meraklı ve kafalarında milyonlarca sorusu olan öğrenci adayının sorularını hiçbirini sektirmeden cevaplıyordu. Emin olun onun yerinde ben olsam bu duruma en fazla 5 dakika dayanabilirdim. Bu durum bana CDS'nin ve Çağlayan Bey’in işini ne kadar önemsediğini hissettirdi. Aradan bir süre geçtikten sonra kafamda tasarladığım yurtdışı eğitim programımı netleştirerek ofislerini ziyaret ettim ve benim danışmanlığımı yapan Meltem Hanım’la tanıştım. Dünya tatlısı Meltem abla benimle bir müşteriden çok bir dost, akraba gibi ilgilendi. Benim istediğim okul ve programa kendi yorumlarını, bilgi ve tecrübesini de katarak en doğru olanı bulmaya çalıştı. Daha sonra ziyaretlerimde Meltem Abla'nın danışmanlığını yaptığı tüm öğrenci adaylarına aynı ciddiyet ve hassasiyet ile yaklaştığını gördüm. Onun tecrübesi ve yardımları ile bugün 34 yaşında Kanada'da dil ve sertifika öğrencisiyim. Sonuç olarak, bu iş güven ve tecrübenin bir araya gelmesi ile doğru orantılıdır. İşte bu yüzden toplum olarak önemli işlerimizi halletmek için hep bir tanıdık ararız. Size bütün ciddiyetimle aradığınızı CDS' de bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Devamını Oku
G.Ö

Oğlu Kanada’da MCGILL UNIVERSITY’de eğitim alıyor...

Oğlum lise üçüncü sınıfa geçtiğinde üniversiteyi yurtdışında okumasının daha iyi olacağına karar verdik ve bu konuda araştırma yapmaya başladık. Kendi başımıza başvuru yapmamızın oldukça zor olacağını anladığımızda bu işi yapan pek çok danışman olduğunu öğrendik. Daha önümüzde iki sene gibi uzun bir süre olduğunu düşünürken bize geç kaldığımızı, bu işin çok önceden başladığını söyleyenler oldu. Görüştüğümüz ilk danışmanlar, bizim en az 14-15 üniversiteye başvurmamız gerektirdiğini, bu işin kolay olmadığını, hele de oğlumunki gibi düşük ortalamayla, öyle tepedeki üniversitelerin hayal olduğunu söylediklerinde moralimiz fena halde bozuldu.

Daha lise üç ve lise dördü okumamıştı. Hangi kötü ortalamadan bahsediyorlardı. Üstelik ödenecek olan bedeller neredeyse üniversite parasına denk geliyordu. İşte sıkıntılı ve ümitsiz geçen bir dönemin sonunda CDS'den Çağlayan Özer ile bir üniversite fuarında tanıştık. "İşte işini iyi bildiği hemen anlaşılan, alçakgönüllü bir danışman" diye düşündüm ve hemen çalışmaya başladık. Geç kalmadığımızı, zaten başvuruların lise son sınıfta yapıldığını, ortalamanın özellikle son iki senede önem kazandığını anlattı. Üstelik oğlumun girmeyi hayal ettiği üniversiteleri duyunca "Hedefini yüksek tutman güzel, seni motive eder, ortalamanı yükseltirsin" dedi. Biz yine 14-15 üniversiteye başvuracağımızı zannederken, Çağlayan Bey sayıyı 5'e indirdi. İnanamamıştım. Üniversitelerin seviye grupları olduğunu, bunlardan istediğine başvurmanın yeterli olduğunu anlattığında, bu işteki profesyonelliğin ne olduğunu anlamıştım. Üniversite bağlantıları çok güçlüydü. Eğer güven yoksa 14-15 üniversiteye başvuru yapmak zorunda kalırdınız tabii ki. Gönül rahatlığı ile CDS ile çalışmaya başladık. Hiçbir şey için endişe etmeden, işlerin sizin adınıza yapılmasının dayanılmaz hafifliğini yaşıyordum. Oğlum ise Çağlayan Bey'in motive eden koçluğu sayesinde ortalamasını epeyce yükseltti ve son iki seneyi başarıyla tamamladı. Sonuç mu? :) Oğlum Mayıs 2016'da McGill Mühendislik'ten mezun olacak. Her tatilde İstanbul'a geldiğinde 1Ben bir Çağlayan abiye uğrayayım, bakalım ne yapıyorlar?" der.

Devamını Oku
N.K.G - M. G.

Oğulları Kanada’da dil eğitimi aldı...

Oğlumuzu yurt dışında okutma kararı aldıktan sonra, uzun bir araştırma sonucunda CDS firmasının bu konuda oldukça başarılı olduğunu ve işlerini iyi yaptıklarını öğrendik. İlk aşamada CDS’den randevu aldık ve görüşmeye gittik. CDS ailesi, pozitif ve enerji dolu profesyonel ekibiyle bizi çok iyi ağırladı. İşlerinde çok ciddi ve bir o kadar da başarılı bir yurtdışı eğitim danışmanlığı ile karşılaştık. Bize bir çok okul seçeneği sundular. Aldığımız hizmet sonrasında çok memnun kaldık. Çoçuklarını yurt dışında okutmayı düşünen tüm ailelerin kesinlikle ilk adres olarak CDS ailesini tercih etmelerini tavsiye ederiz.

Devamını Oku
L.Y.

Victoria Kanada'da Lise Eğitimi aldı.

Merhaba, Kızım Lara üniversiteyi yurtdışında okumayı düşündüğü için lisede de bir yıl bile olsa hem kendini deneyimlemesi hem de dil öğrenmesi sebebi ile bu kararı aldık. CDS ile tanışmamız bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine oldu. İlk andan itibaren bizi çok iyi dinleyip doğru okul ve aile seçimi için bize çok yardımcı oldular. CDS den Tuğba Hanım neredeyse aileden biri gibi her adımda bizi yönlendirdi ve yardımcı oldu. Lara için Kanada Victoria şehrinde Lambrick Park Secondary School için kararımızı verdik. Lisede 10. sınıfı orada tamamladı. Hiç pişmanlık duymadığını ve aslında tüm lise hayatını orada tamamlamak istediğini bize ilk dönem bitmeden söylemişti. Çok mutlu anılar biriktirerek, ayakları üstüne daha sağlam basmayı öğrenerek ve yaşadığı tüm sorunları kendi çözmeyi başararak bir yılını tamamlamış oldu. Geldiğinde tam olarak artık ne istediğini, hedeflerini iyice belirlemiş bir genç kız vardı karşımızda. Bu süreçte yanımızda olduğu için ve desteğini hep hissettirdiği için CDS Ailesine ve özellikle Tuğba Hanım'a çok teşekkür ederiz. Sevgiler Anne : Filiz Zorlu

Devamını Oku
K.oğlu Ailesi

Sevgili CDS ailesi, Çocuklarımız Ara ve Nune Kalenderoğlu'nun, özellikle de Nune'nin yurtdışı üniversite başvurusu sürecinde yardımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz. Özellikle emekleri için Duygu hanım'a; süreç boyunca sabrını, anlayışını ve her fırsatta yardımını bizlerden esirgemeyen Onur bey'e; engin bilgisi, konuya olan hakimiyeti, her daim destekleyici, yapıcı, çözüm üretici tutumu sayesinde yolumuza ışık tutan Çağlayan bey'e her zaman müteşekkir kalacağız. Saygı ve sevgilerimizle,

Devamını Oku
E.D.

Loyola Marymount University

Oğlumuz Eren DANA’nın yurtdışı eğitimi ile İlgili bir arkadaşımızdan aldığımız referans sonrası CDS Study Abroad’la yaptığımız çok keyifli ve faydalı çalışmalar sonunda oğlumuz bu yıl LMU Los Angles Üniversitesinde eğitime başlayarak bu süreci sorunsuz ve mutlu bir şekilde tamamladı. Bu dönemimizde başta Çağlayan bey ve Onur bey olmak üzer tüm CDS Ailesine muhteşem katkıları için çok çok teşekkür ederiz. Demet & Emin Dana

Devamını Oku
Veli Ö.Ö

A.K.Ö - The University of British Columbia

2017 Yılında yani oğlum lise üçüncü sınıfa başlarken, geleceği için yurtdışında nerede ve nasıl okuyabileceğini ilgili araştırmalara başladım. Öncelikle internetten yaptığım araştırmalar içerisinde konusunda uzman olan veya gözüken bir kaç firma ile temasa geçtim ama bu kadar önemli bir sürecin doğru firma ile yapılması gerektiğini düşündüğüm için yakınımdaki tanıdıklarıma başvurmak istedim. Kanada’ya yıllar önce yerleşen ve iki oğlu üniversitede okuyan samimi bir arkadaşıma Kanada okullarını danışmak için temasta bulundum. Bir oğlu Toronto Üniversitesi İşletme fakültesi, diğeri Western Üniversitesi Mühendislik fakültesinde okuyan arkadaşım; Kanada’da arkadaş grupları içinde tanıdığı bir Eğitim Danışmanının iki oğlu için yardımcı olduğunu söyledi ve CDS firması ile tanışmış oldum. İlk ve tek referans birinci ağızdan ve çok yakından tanıdığım bir arkadaşım olduğu için çok rahatlıkla aradım. Duygu hanım ile tanışmamız işte o zamana rastlar. Telefonda yaptığımız ilk görüşmede doğru adreste olduğumu anladım. Çağlayan Bey ile bir saatlik Danışmanlık içinde, Ülke, okul ve bölüm seçimleri üzerinde yoğun bir görüşme yaptık. İngiltere, İrlanda, Avusturalya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada okulları hakkında aldığımız bilgiler doğrultusunda oğlumuz için Kanada okullari hakkında danışmanlık almak istedik. Lise üçüncü sınıfta yapılabilecek çok bir şey yoktu fakat öncesinden başvurmanın da faydaları vardı. Öncelikle ELTS sınavından 6.5 alması ve ders ortalamasının 90 üstü olması gerekiyordu. Yaz eğitim okullari için Meltem Hanım İle temasa geçtik. Toronto Üniversitesi’nde dört hafta sürecek İngilizce yaz okuluna gönderdik. Dönüşte oğlumuzun bizimle paylaşacakları sürecimizi başlatmamız için çok önemliydi. Destekleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim Meltem hanım. Son senemizde artık Duygu hanım ve Onur bey ile dirsek temasına geçmiş olduk. Başvurduğumuz okullar ile ilgili yapılacak tüm işleri zamanında ve doğru olarak yaptık. Belki yazması kolay oluyor ama inanın zor bir süreç. Ekim ayında başlayan başvurumuz Ocak sonunda bitti. Toronto ve Waterloo Üniversiteleri için video konferans yapıldı. Oğlum bir okul dışında başvurduğunuz dört üniversiteden istediği bölümlerden kabul aldı. Şimdi UBC de Mühendislik Fakültesinde Vantage Hazırlık Programına başladı. Gidilecek ülke, okunacak okul, seçilecek bölüm danışmanlığın ilk başıydı. Bir anlamda kaderimizi tayin etmek gibi. Doğru zamanda başvurunun tamamlanması ve Kabul sürecinde doğru okulun seçilmesi ise Danışmanlığın tecrübesini gösterir. Teşekkür ederim Çağlayan Bey. İlk gün yaptığınız yoğun Bilgi bombardımanından sonra bir haftada anca özümsedim. Ön kayıt yaptırmak, kayıt süreci, eğitim, yurt ve yiyecek ödemeleriyle beraber gözüken tüm detayları artan aile endişesini yoğun tempo içerisinde azaltmak ise doğru yerde doğru danışmanlık aldığınızı gösterir. Teşekkür ederim Duygu hanım ve Onur Bey. Oğlum geçen hafta itibari ile derslere başladı. Bazen sıkıntılar yaşayabiliyoruz ama biliyoruz CDS danışmanlık ve Duygu hanım bir telefon ve bir e-posta kadar yakınımızda. Not; Öğrenci ve turist vizesi almamızda yardımcı olan Birol beye teşekkür ederim.

Devamını Oku
T.K.

Damla Kuralay - McGill University

Kızım Damla üniversiteyi yurtdışında okumak istiyordu, 10.sınıfa geldiğinde ben yurtdışı eğitim danışmanı arayışlarıma başlamıştım. İyikide başlamışım, çünkü bu arayışım 1 sene sürdü. 1 sene sonunda CDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle tanıştım daha yüz yüze görüşme yapmadan telefonda ne kadar profesyonel olduklarını anlamıştım ilk randevumuzu alıp, Eşimle birlikte Beyoğlu ndaki ofislerine gittik. Gerçekten yanılmamışım çok sıcak bir karşılanmanın ardından Çağlayan Bey ve Duygu hanımla tanıştık zaten telefonda konuştuğum kişi Duygu hanımdı bana ne kadar profesyonel olduklarını düşündüren kişiydi. Görüşmemizin ardından doğru adreste olduğumuzdan emindik artık. Sonrası kızımla tanışma, Çağlayan Bey ve Duygu Hanım’ın kızımı doğru yönlendirmeleri gitmek istediği Ülke ve Üniversite hakkında çok güzel bilgilendirmeleri derken kabullerin gelmesi hep birlikte çok güzel duygular yaşadık. Artık Damla çok gitmek istediği McGill Üniversitesinden kabul almıştı. Sonrası hazırlıkların başlaması bu süreçte Duygu Hanım kızımın üniversitesi ile ilgili yapılması gereken ne varsa tüm işlemlerini eksiksiz yapmamızı sağladı. Taki bilet alma aşamasına geldiğimizde bile bizi doğru yönlendirdiği Turizm şirketi ve orada bizimle ilgilenen kişiye kadar. Vizeler, üniversiteye gönderilecek evraklar, her şey mükemmel bir şekilde sorunsuz ilerledi, ve kızım Damla artık Kanada da McGill Üniversitesinde eğitim hayatına başladı. Sonuç olarak Cds Danışmanlık, Başta Çağlayan Bey olmak üzere muhteşem ekibi Duygu Hanım, Onur Bey, Özge Hanım vize işlemlerimizle ilgilenen Birol Bey, Meltem Hanım hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Çıkmış olduğumuz bu yolda sizlerin profesyonelliği, güleryüzünüz, samimi olmanız sizleri tercih etmemizde ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Sizlerle tanışmış olduğumuz için çok şanslıydık.

Devamını Oku
KVKK Hakkında

Veri Sorumlusu: CDS Turizm Danışmanlık Hiz. Hal. İl. Or. Aj. Rek. Tek .Gıd. ve Tic. Ltd. Şti.    

Asmalı Mescid Mah. Meşrutiyet Cad. No:11 D:1 & 3  Beyoğlu/İstanbul

 

CDS Turizm Danışmanlık Hiz. Hal. İl. Or. Aj. Rek. Tek .Gıd. ve Tic. Ltd. Şti. (“CDS” veya “Şirket”) olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve ilgili mevzuat uyarınca Şirket amaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz kapsamında işlediğimiz kişisel verilere dair siz ziyaretçilerimizi, müşterilerimizi (öğrenciler), potansiyel hizmet alıcısı kişileri (öğrenci adayları), çalışan adaylarımızı, çalışanlarımızı, iş ortaklarımızı, platform kullanıcılarımızı ve sair üçüncü kişiler dahil gerçek kişileri bilgilendirmek amacıyla işbu aydınlatma metnini hazırladık.

 

Hangi Verileriniz Toplanmaktadır ve Verileri Toplama Amacımız Nedir?

 

Şirket faaliyetlerimiz kapsamında aşağıda yer alan verilerinizi toplamaktayız:

 1. Kimlik Bilgileri
 2. İletişim Bilgileri
 3. Aile Bireylerine Ait Bilgiler
 4. Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip Bilgileri
 5. Mali Bilgiler
 6. Özlük Bilgileri
 7. Eğitim Bilgileri
 8. Diğer Veriler

 

Veri Kategorisi

Kimlik Bilgileri

Açıklama

Kişinin kimliğinin belirlenmesine ilişkin verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik bilgilerini; çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan, müşterilerimizden, potansiyel hizmet alıcısı kişilerden, platform kullanıcılarımızdan, İş Ortaklarımızdan ve ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

İsim, soy isim, cinsiyet, T.C. kimlik numarası, sgk sicil numarası, uyruk, medeni durum, doğum tarihi, doğum yeri, pasaport numarası, ehliyet numarası, araç ruhsat bilgileri, nüfus cüzdanı/kimlik fotokopisi, ehliyet fotokopisi, pasaport fotokopisi  gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın kimlik bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanlarımızın kimlik bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin kimlik bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

 

Platform kullanıcılarımızdan kimlik bilgilerini hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla toplamaktayız.

 

Ziyaretçilerimizin kimlik bilgilerini bina giriş-çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacıyla ve ileride kurulabilecek hizmet ilişkisi sebebiyle toplamaktayız.

 

İş Ortaklarımızın kimlik bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, faturaların düzenlenmesi, denetim süreçleri, ortak iş takibi gibi ticari gereklilikler ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de kimlik bilgilerini toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince kimlik bilgilerini toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

İletişim Bilgileri

Açıklama

Kişi ile iletişim kurulmasını sağlayan kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik bilgilerini; çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan,  müşterilerimizden, potansiyel hizmet alıcısı kişilerden, platform kullanıcılarımızdan, İş Ortaklarımızdan ve  ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Elektronik posta adresi, ikametgâh adresi, posta adresi, işyeri adresi, işyeri ismi ve ünvanı, ev telefonu numarası, cep telefonu numarası, diğer telefon ve fax numarası numarası gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın iletişim bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanlarımızın iletişim bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin iletişim bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

 

Platform kullanıcılarımızdan iletişim bilgilerini hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla toplamaktayız.

 

Ziyaretçilerimizin iletişim bilgilerini bina giriş-çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacıyla ve ileride kurulabilecek hizmet ilişkisi sebebiyle toplamaktayız.

 

İş Ortaklarımızın iletişim bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, faturaların düzenlenmesi, denetim süreçleri, ortak iş takibi gibi ticari gereklilikler ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de kimlik bilgilerini toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince iletişim bilgilerini toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Aile Bireylerine Ait Bilgiler

Açıklama

İlgili kişinin aile bireylerine ait kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Aile bireylerine ait verileri müşterilerimizden ve çalışanlarımızdan toplamaktayız.

İçerik

Aile bireylerinin ismi, soy ismi, cinsiyeti, T.C. kimlik numarası, medeni durum bilgisi, çocuk sayısı, eğitim durumu, gelir durumu ve mali bilgileri, iletişim bilgileri, sağlık bilgileri ve tıbbi bilgiler, evlilik cüzdanı fotokopisi, çocukların doğum belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışanlarımızın aile bireylerine ait bilgileri çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin aile bireylerine ait bilgileri tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de aile bireylerine ait bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, acil durumlarda iletişime geçmek gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip Bilgileri

Açıklama

İlgili kişinin şifreleri, CCTV Kayıtları, Fiziki Erişim ve Giriş Çıkış Kayıtları gibi kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini müşterilerimizden ve ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Kimlik doğrulama, güvenlik ve takip verileri kapsamında toplanan veriler; kişinin şifreleri, CCTV Kayıtları, Fiziki Erişim ve Giriş Çıkış Kayıtları gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Müşterilerimizin Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Ziyaretçilerimizin Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkidir.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, reklam, pazarlama veya güvenlik gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Mali Veriler

Açıklama

Banka hesap bilgileri, kredi kartı bilgileri, fatura bilgileri gibi verilerdir.

Kimden toplanır?

Mali bilgileri, çalışanlarımızdan ve müşterilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Banka hesap bilgileri, banka kartı bilgileri, kredi kartı bilgileri, imza sirküleri, gelir bilgileri, malvarlığı bilgileri, bordro bilgileri, asgari gelir indirimi bilgileri, engelli vergi mükellefiyeti hakkında bilgiler, maaş haczi gibi mali kesintilere ilişkin kayıtlar gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışanlarımızın mali bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin mali bilgilerini ise tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de mali bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, işbirliği yaptığımız banka veya diğer finansal kurumların sağladığı kampanyalara veya promosyonlara çalışanlarımızı dahil etmek gibi amaçlarla mali bilgileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Özlük Verileri

Açıklama

İş ilişkisinin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanır?

Özlük verilerini, çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan ve  toplamaktayız.

İçerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalışma geçmişi ve detayları, özgeçmiş, eğitim durumu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK işten ayrılış bildirgesi, kan grubu, işe giriş sağlık raporu, adli sicil kaydı, engelli raporu, eski hükümlü raporu, idari ve yıllık izin bilgileri, diğer sağlık raporları, fotoğraf, sigorta verileri, askerlik durum bilgisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın iletişim bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanların özlük verilerini kendileri ile yaptığımız hizmet sözleşmesi, çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. tabi olduğumuz mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında ve meşru menfaatlerimiz gereği toplamaktayız.

 

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de özlük bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, çalışanları uygun pozisyonlara yerleştirme gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

 

Veri Kategorisi

Öğrenci Yurtdışı Eğitimi için Alınan Bilgiler

Açıklama

Sözleşmesel ilişki kapsamında verilecek hizmetin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanır?

Eğitim verilerini müşterilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalışma geçmişi ve detayları, özgeçmiş, eğitim durumu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK işten ayrılış bildirgesi, kan grubu, adli sicil kaydı, diğer sağlık raporları, fotoğraf, sigorta verileri, askerlik durum bilgisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Müşterilerimizin eğitim verilerini ise tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de özlük bilgileri toplamaktayız.

 

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Diğer Veriler

Açıklama

Şirket faaliyetlerimiz kapsamında toplanan diğer verilerdir.

Kimden toplanır?

Bu verileri; ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Ziyaret edilen kişi, ziyaret nedeni, ziyaret edilen gün ve tarih gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Ziyaretçilere ait ziyarete ilişkin bilgiler potansiyel hizmet alıcısı kişileri belirlemek amacıyla toplanmaktadır.

 

Ayrıca, güvenlik nedeniyle de bu verileri toplamaktayız.

 

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, verilen hizmetin kalitesini arttırmak veya güvenlik gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Kişisel Verilerinizi Üçüncü Bir Kişiye Aktarıyor Muyuz?

Ülkemizdeki yasal düzenlemeler nedeniyle kimlik bilgisi, iletişim bilgisi ve yukarıda sayılan diğer birçok kişisel veri; mevzuatta açıkça yetkili kılınmış yerler ile periyodik olarak veya yetkili kılınmış mercilerin talepleri  halinde kendileri ile paylaşılır.

 

Ayrıca, bir mahkeme kararı ve kanunla açıkça yetkili kılınmış idari bir mercinin talebi üzerine, yetkili kişi veya kurum ile paylaşılır.

 

Bunun dışında, kişisel verileriniz, İş Ortakları ve Tedarikçiler (Mali Müşavirler, Vize Aracı Şirketleri, Sigorta Şirketleri, Yurtdışı Transfer ve Konaklama Şirketleri) resmi kurumlar ( Üniversiteler, Konsolosluklar, diğer hizmet sağlayıcıları vs.) ile hizmetin ifası ve sözleşmesl yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla sınırlı olarak paylaşılır.

 

Kişisel Verilerinizi Yurt Dışına Aktarıyor Muyuz?

Kişisel verileriniz yalnızca;

 • Açık rızanızın bulunduğu,
 • KVKK’da öngörülen hallerin mevcut olduğu ve veri aktarılacak ülkede yeterli korumanın bulunduğu ve
 • KVKK’da öngörülen hallerin mevcut olduğu ve aktarılacak ülkede yeterli korumanın bulunmamasına rağmen yeterli korumanın ilgili ülke tarafından taahhüt edilmesi ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun (“Kurul”) da izninin bulunduğu

hallerden birinin varlığında yurt dışına aktarılabilir.

 

Örneğin, hizmetin yurt dışındaki bir firma aracılığıyla sağlanması halinde sözleşmenin ifa edilebilmesi için ve söz konusu hizmetin yerine getirilebilmesi için bilgilerin yurt dışına aktarılması gerekmektedir. Bu sebeple, söz konusu aktarıma rıza gösterilmediği takdirde ilk cümlede anılan hizmetin konusunu oluşturduğu sözleşmenin ifası imkansız hale gelecektir.

 

Kişisel Verileriniz Ne Kadar Süre ile Saklanır?

Kişisel verilerinizin saklama süresi aşağıdaki şekildedir:

 • Kanunda veya ilgili mevzuatta verinin saklanması için bir süre belirlenmişse söz konusu veri en az bu süre kadar saklanmak zorundadır. Olası bir mahkeme talebinin veya kanunla yetkili kılınmış bir idari mercinin ilgili veriye ilişkin talebinin tarafımıza geç ulaşması veya tarafı olabileceğimiz bir ihtilafın meydana gelmesi gibi ihtimaller gözetilmek suretiyle, verilerinizin saklanması için mevzuatta öngörülen sürelere 6 ay ila 1 yıl arası bir süre eklenerek verilerin saklama süresi belirlenmekte ve belirlenen sürenin sonunda söz konusu veriler silinmektedir.
 • Mevzuatta, işlediğimiz verinin saklanma süresine yönelik bir süre öngörülmemiş ise aramızdaki ilişkinin gereği olarak ve tarafınızla yapılan sözleşmede belirlenen süre boyunca verileriniz saklanır. Bu ilişki sona erdikten sonra veya sözleşmede belirlenen süre geçtikten sonra veriniz herhangi bir talebinize gerek olmadan silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.
 • Saklama süresi mevzuatta belirlenmiş verilerinizin öngörülen sürelerden önce silinmesini talep etmeniz halinde söz konusu talebiniz gerçekleştirilemeyecektir.
 • Saklanma süresine ilişkin mevzuatta bir süre öngörülmeyen ve işleme amacı olmayan verileriniz silinmesine dair talepte bulunmanız halinde ise derhal veya en geç 6 ay içerisinde silinir.

 

Kişisel Verileriniz İle İlgili Olarak Kullanabileceğiniz Haklarınız Nelerdir?

Kişisel verilerinize ilişkin;

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • KVKK mevzuatında öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Eksik veya yanlış verilerin düzeltilmesi ile kişisel verilerinizin silinmesi veya yok edilmesini talep ettiğinizde, bu durumun kişisel verilerinizi aktardığımız üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması durumunda sonuca itiraz etme ve
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde bu zararın giderilmesini talep etme

haklarına sahipsiniz.

 

Haklarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

İlgili Kişi, kişisel verileri ile ilgili talebini;

 • Islak imzalı ve yazılı bir dilekçeyi veya CDS KVK Başvuru Formu’nu kimlik fotokopisi ile Mesrutiyet Cad No 11/1 Beyoglu Istanbul / TURKEY adresine göndererek,
 • Geçerli bir kimlik belgesi ile birlikte Şirket’e bizzat başvurarak, ıslak imzalı yazılı bir dilekçe veya CDS KVK Başvuru Formu aracılığıyla,
 • Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi ve güvenli elektronik imza ya da mobil imza kullanmak suretiyle [email protected] kayıtlı elektronik posta adresimize göndererek,
 • İlgili Kişi tarafından Şirket’e daha önce bildirilen ve Şirket’in sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinden [email protected] adresimize göndererek

Şirket’e iletebilecektir.

Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ uyarınca, İlgili Kişi’nin, başvurusunda isim, soy isim, başvuru yazılı ise imza, T.C. kimlik numarası, (başvuruda bulunan kişinin yabancı olması halinde pasaport numarası), tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi, varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon numarası ve faks numarası ile talep konusuna dair bilgilerin bulunması zorunludur.

İlgili Kişi, yukarıda belirtilen hakları kullanmak için yapacağı ve kullanmayı talep ettiği hakka ilişkin açıklamaları içeren başvuruda talep edilen hususu açık ve anlaşılır şekilde belirtmelidir. Başvuruya ilişkin bilgi ve belgelerin başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Talep konusunun başvuranın şahsı ile ilgili olması gerekmekle birlikte, başkası adına hareket ediliyor ise başvuruyu yapanın bu konuda özel olarak yetkili olması ve bu yetkinin belgelendirilmesi (özel vekâletname) gerekmektedir. Ayrıca başvurunun kimlik ve adres bilgilerini içermesi ve başvuruya kimliği doğrulayıcı belgelerin eklenmesi gerekmektedir.

 

Yetkisiz üçüncü kişilerin başkası adına yaptığı talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Talepleriniz Ne Kadar Sürede Cevaplanır?

Kişisel verilerinize ilişkin hak talepleriniz değerlendirilerek, bize ulaştığı tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde cevaplanır. Başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi halinde gerekçeli ret sebepleri başvuruda belirttiğiniz adrese elektronik posta veya posta yolu başta olmak üzere İlgili Kişi Başvuru Formu’nda seçilen usullerinden biri ile gönderilir.

Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.