Loading...

Kaplan International

Kaplan International, 75 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar.

Kaplan International 150’den fazla ülkeden gelen öğrencilerine, her yaşa ve ihtiyaca göre uygun programlar sunmaktadır. Okul dahilinde tatil ya da akademik dönemi boyunca akademik ya da kariyer hedefleriniz için veya TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlık gibi çok çeşitli seçenekler bulunur. Okul ayrıca müfredatında tamamen kendi oluşturduğu ders kitapları ve online interaktif sistemleri kullanır. Kursunuzun bitiminde yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan sertifikasına da sahip olacaksınız.

Programlar

İNGİLİZCE KURSLARI

Kaplan International English, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar 2 ile 52 hafta arası değişen sürelerde her amaca uygun İngilizce dil kursları sunar. Kaplan’ın ana dili İngilizce olan ülkelerde 40’ın üzerindeki dil okullarından birinde İngilizce dil eğitimi alın, hızlı ve efektif bir şekilde İngilizce öğrenin. Size en uygun kursu bulmak için aşağıdaki kurslardan birini seçin

Genel İngilizce Kursu: Genel İngilizce kursları, 4 temel dil becerisi olan okuma, yazma, dinleme ve konuşmayı içeren pratik İngilizce üzerine odaklanır. Bu kurslar, İngilizceyi çabuk ve etkili öğrenmeniz için yarı-yoğun bir program sunar. Aynı zamanda gramer ve kelime öğrenir, resmi ve resmi olmayan tartışmalarda, mülakatlarda nasıl konuşmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz


Tatil İngilizce Kursu: Tatilde İngilizce kursları minimum olarak 2 haftadan başlar ve istediğiniz kadar uzatılabilir. Haftada 5 gün, günde 4 derslik bir eğitim sunan bu program ile geri kalan zamanınızı etrafı gezip görerek, okulunuz tarafından organize edilen sosyal aktivitelere katılarak veya Kaplan’dan arkadaşlarınızla vakit geçirerek harcayabilirsiniz. Eğer fazla boş vaktiniz varsa ve vaktinizi evden uzakta geçirmek istiyorsanız, bu program sizin için ideal olabilir. Kurslar her Pazartesi başlar ve dünya üzerindeki hemen hemen tüm Kaplan okullarında bu program sunulur. Tüm İngilizce seviyeleri kabul edilir. 

50 Yaş ve Üzeri için İngilizce: Yetişkinler için İngilizce kursları 50 yaş üzeri öğrencilere özel olarak hazırlanmış programlardır. Bu kurslar sayesinde kendi yaş grubunuz ile yurtdışında İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Bu program İngilizce iletişim kurmanızı kolaylaştıracak, okuma ve yazma yeteneklerinizi geliştirecektir. Bu sayede İngilizce konuşulan ülkelerde iletişim açısından bir sıkıntı yaşamazsınız. Hafif bir programa sahip bu kurs haftada 15 saat eğitim ve 3 sosyal aktivite planından oluşuyor, bu sayede etrafı gezip görmek ve farklı milletlerden olan diğer yetişkinlerle vakit geçirmek için yeterli zamanınız olacaktır. Farklı konaklama seçenekleri sunulur.  

Yoğun İngilizce Kursu: Yoğun İngilizce kursları, dil öğrenmenin en önemli yönü üzerine odaklanır – okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Bu kurslar, Genel İngilizce kursları ile karşılaştırıldığında daha fazla ders sunar ve İngilizcede geliştirmek istediğiniz alanlar üzerinde özellikle durur. Hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız, bunun en iyi yolu Yoğun İngilizce kurslarıdır. Ayrıca günlük İngilizcede işinize yarayacak birçok kelimeyi ve gramer kurallarını da öğrenmenizi sağlar. Seçmeli dersler, çeşitli uzmanlık konularını seçerek programı kendinize göre düzenlemenizi sağlar. 

Grup İngilizce Kursları: Grup İngilizce kursları, bir grup arkadaşınızla veya sınıf arkadaşlarınızla İngiltere’deki Kaplan Junior merkezlerinden birine gelerek, beraber İngilizce öğrenmenize olanak sağlar. Ödevler, ders programı ve sosyal aktivite programı size özel olarak hazırlanmıştır. Böylece grubunuzla birlikte İngilizce öğrenirken aynı zamanda diğer milletlerden öğrencilerle de bir arada olacaksınız. Grubunuzun İngilizce dil seviyesine göre isterseniz, Tatil İngilizcesi (hafif program) veya Yoğun İngilizce programlarından birini seçebilirsiniz. İngiltere’deki Junior merkezlerindeki yoğun sosyal aktivite programları sayesinde hem diğer uluslararası öğrencilerle hem de anadili İngilizce olan yerlilerle vakit harcama fırsatı yakalayabilirsiniz.

UZUN DÖNEM KURSLAR

5 ile 9 ay sürelerinde sunulan Kaplan Akademik İngilizce kursları; gittiğiniz ülkenin kültürü ile tamamen iç içe geçmenize fırsat sağlar. İngilizce diline tam olarak hakim olur ve akıcı bir İngilizce’ye sahip olursunuz. Hem derste hem ders dışında İngilizcenizi geliştirir ve yoğun sosyal aktivite programı ile dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilerle tanışabilirsiniz. Genel veya Yoğun Akademik İngilizce kurslarından birini seçin; bir sömestr veya yıl boyunca İngilizce eğitimi alın. İngilizcede akıcılık kazanın, akademik profilinizi güçlendirin, kariyer vizyonunuzu geliştirin, yeni kültürlerle tanışıp ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinin.

GENEL AKADEMİK SÖMESTR / YIL

Akademik Sömestr ve Akademik Yıl programları, uzun süreli İngilizcenizi yüksek bir seviyeye ulaştırmayı hedefleyen kurslardır. Akademik Sömestr ve Yıl kurslarını, genel veya yoğun İngilizce kurs formatında seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel olarak seçeceğiniz bir konuda da – örneğin İş İngilizcesi - İngilizce bilginizi geliştirebilirsiniz. Temel İngilizce derslerinin yanı sıra Akademik Sömestr ve Yıl İngilizce kursları birçok yapısal çalışma seansları sunarak, belirlediğiniz bir konuda uzmanlaşmanızı ve farklı alanlarda İngilizce yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar. Vize ve dil şartlarına uygun olduğunuz takdirde, staj yapma olanağından da faydalanabilirsiniz. 

 • Yoğun Akademik Sömestr: Yoğun Akademik Sömestr kursları, Kaplan’ın Yoğun İngilizce kurs programını temel alarak tüm bir sömestre yayar (iki dönem). Haftada 25 saat İngilizce eğitimi alırken, kelime dağarcığınızı geliştirerek ilgilendiğiniz alanlara özgü tamlamalar da öğrenebileceksiniz. Kaplan’ın Yoğun Akademik Sömestr eğitim programı kariyer planlarınız açısından size oldukça fayda sağlayacaktır. Eğitim aldığınız ülkeyi keşfetmek, yeni arkadaşlar edinmek ve okulun yoğun sosyal aktivite programına katılmak için yeteri kadar vaktiniz olacaktır.


 • Yoğun Akademik Yıl: Bu program, 1 yıl süreyle yoğun İngilizce eğitimi ile İngilizce seviyenizi akıcı ve ileri seviyeye taşır. Yoğun Akademik Yıl İngilizce kursları, bir yıl boyunca İngilizce eğitiminize odaklanmanızı sağlar. Özel yetenek derslerinden seçerek, İş İngilizcesinden film konularına kadar farklı alanlarda kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca kaldığınız ülkenin kültürünü ve yaşam tarzını öğrenme şansı da yakalayabilirsiniz. İsterseniz bir sahil kasabasında, büyük şehirde ya da üniversite kampüsünde İngilizce eğitimi alın.

PROFESYONEL PROGRAMLAR

Günümüz uluslararası iş ortamında iyi derecede İngilizce becerilerine sahip olmanız oldukça önemlidir. Eğer şu anda kariyer planları yapıyorsanız, Kaplan International'ın sunduğu İş İngilizcesi kursları özgeçmişinizi geliştirmenizde ve rekabet ortamında bir adım öne geçmenizde oldukça etkili olacaktır. 

 • İş İngilizcesi: Uluslararası ticaret dünyasında, ticari seviyede İngilizce konuşmak, sosyal seviyede konuşmak kadar önemlidir. Ayrıca işverenler tarafından çok değerli sayılan, dünyanın her yerinde daha yüksek bir maaş almanızı sağlayan bir yetenektir. Mektup, eposta ve rapor yazma, toplantıları verimli bir şekilde yönetme, telefon konuşmalarını ve iş protokollerini anlama gibi çeşitli becerilerle yeteneklerinizi geliştirin. Pazarlama ve finans gibi ticaretin farklı fonksiyonlarının tanımında kullanılan dili keşfedin. 


 • Yoğun İş İngilizcesi: New York, Avustralya ve Kanada’da, Kaplan International English’in sunduğu Yoğun İş İngilizcesi eğitimi ile günümüz iş dünyasında başarıyı yakalayın. Orta seviyeden ileri seviyeye kadar İngilizce bilen öğrenciler için ideal olan bu programda toplantıları yönetmek, sosyalleşmek, telefon görüşmeleri ve pazarlık yapmak, yazışmaları yürütmek gibi görevler için gereken özel iş dili ve İngilizce becerilerine odaklanılır. Yaptığınız bütün yoğun çalışmalardan sonra, Yoğun İş İngilizcesi kursu programına başladığınızdan beri ne kadar gelişim gösterdiğinizi belirten, İngilizce düzeyinizi dikkatli ve düzenli olarak gözlemleyerek, size İngilizce dilindeki başarınızı belgeleyen ve gelecekteki eğitimleriniz ve kariyeriniz için gerekebilecek yazılı bir kanıt olan, Kaplan International English sertifikası sunulacaktır.

   
 • Pratik İş İngilizcesi: Bu programın birinci aşamasında uzman danışmanlar CV'nizi yazmanız ve mülakatlara hazırlanmanız için size yardımcı olur. Programın ikinci aşamasında ise İngilizce eğitim programı ile yarı zamanlı staj programını birleştirilir. Eğitim, finans, hukuk, pazarlama, medya, halkla ilişkiler ve turizm gibi farklı alanlardan birini seçebilir ve o konuda uzmanlaşabilirsiniz. Gerçek bir iş ortamında ana dili İngilizce olan kişilerle çalışırken İngilizcenizi geliştirebilir, CV'nize uluslararası bir ortamda kazandığınız iş deneyimini ekleyerek kariyeriniz için önemli bir adım atabilirsiniz.

SINAV HAZIRLIK

Özel olarak hazırlanmış Sınav ve Üniversite Hazırlık kurs ve programlarıyla Kaplan International, öğrencileri akademik başarılara hazırlamada uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip. Sınav Hazırlık programları seçilen sınavın tüm bölümlerini detaylı bir şekilde kapsar. Böylece sınav tekniklerini öğrenir ve sınavda başarılı olmak için gereken İngilizce bilgisine sahip olursunuz. 

 • Cambridge Hazırlık Kursu: Cambridge Sınav Hazırlık kursları, Cambridge sınavının yapısını detaylı bir şekilde anlamanızda ve hazırlanmanızda size yardımcı olurken, aynı zamanda size en iyi sınav stratejilerini de öğretir. Kurs boyunca sınava hazırlanıp aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirebilirsiniz. Eğitim boyunca deneme kurslarına katılabilir, en iyi sınav tekniklerini öğrenebilir ve böylece sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Cambridge Sınavına Hazırlık kurslarından birini seçebilirsiniz: First Certificate (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) ya da Certificate of Proficiency in English (CPE). Cambridge hazırlık dersleri ve kişiselleştirilmiş Yapısal Çalışma seansları ile size Cambridge başarınızda yardımcı olacaktır. 


 • GMAT ® Hazırlık Kursu: Uluslararası öğrenciler için GMAT ® Hazırlık kursları sizi sınava hazırlarken aynı zamanda ek dersler ile İngilizcenizi de geliştirmenizde yardımcı olur. Basılı ve online materyallerle sınava hazırlanırken, özellikle uluslararası öğrenciler için hazırlanmış çalışma kitabı da sağlanacaktır. GMAT® (Graduate Management Admission Test) (Mezuniyet Yönetimi Kabul Sınavı) Amerika’da MBA eğitimi almak isteyen tüm öğrenciler için gerekli koşuldur. Sınava ayrıntılı gözden geçirme, deneme sınavları ve dil becerisi uygulamaları ile hazırlanırsınız. Ayrıca Kaplan International English öğrencileri, resmi bir GMAT® test merkezinde ‘Ultimate Practice Test’e (Son Deneme Sınavı) girerek sınav formatını ilk elden görmüş olurlar. 


 • GRE ® Hazırlık Kursu: GRE ® (Graduate Record Examination) (Mezuniyet Seviye Sınavı) ABD’de Master veya Doktora yapmak isteyen öğrenciler için gerekli koşuldur. Sizi sınavlara, sözel beceriler, sınav stratejileri ve analitik yazmada güçlü konsantrasyon ile sınava hazırlıyoruz. Kaplan’ın GRE ® Hazırlık kursları başarılı bir şekilde sınava hazırlanmanızı sağlar. GRE ® sınavının yapısını öğrenir, ne tarz sorular ve konular hakkında sorulduğunu görür ve aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirirsiniz. 


 • IELTS Hazırlık Kursu: International English Language Testing System (IELTS) uluslararası tanınmış bir yeterlilik sınavıdır ve İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversiteler için bir giriş koşuludur. Bu sınav, aynı zamanda birçok devlet tarafından çalışma vizesi için dil yeterlilik ölçütü olarak kullanılır. Kaplan International English sınav hazırlık kursuna kaydolduğunuzda, bu sınavda başarılı olmanız için gereken beceri, teknik ve cesaret ile donatılacaksınız. IELTS hazırlık dersleri ve kişiselleştirilmiş Yapısal Çalışma size IELTS başarınızda yardımcı olacaktır. Kaplan International English, yoğunluk derecesine göre 3 değişik IELTS hazırlık kursu sunmaktadır. 

 • TOEFL ® Hazırlık Kursu: TOEFL® (Test of English as a Foreign Language) Kuzey Amerika İngilizcesi için en yaygın sınavdır ve internet tabanlı TOEFL® İBT, akademik kurumlar arasında en çok tercih edilen versiyonudur. Kuzey Amerika’da yüksekokul veya üniversiteye girmek konusunda ciddiyseniz iyi bir TOEFL® puanına ihtiyacınız olacaktır ve Kaplan International English TOEFL® İBT ve Akademik İngilizce Programı bunu başarmanız için tasarlanmıştır. TOEFL® İBT’nin dört bölümünün tamamına hazırlanın ve İngilizce konuşulan bir üniversitede başarılı olmak için gereken akademik İngilizce becerileri üzerinde çalışın.

Konaklama

Kaplan International tüm okullarında konaklama servisleri sunmaktadır. Bu sayede üstün kalitede aile yanı veya yurt konaklama imkanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Tüm dünya geneline yayılmış köklü bir kuruluş olan Kaplan International’ın aşağıdaki ülkeler ve şehirlerde okulları bulunmaktadır:

 

AVUSTRALYA

Adelaide (Dil Okulu): Avrupa tarzı ile Avustralyalı bir şehir olan Adelaide’de İngilizce öğrenin. İngilizce öğrenirken, aynı zamanda bu şehrin tadını çıkarabilir, İngilizcenizi yeni arkadaşlarınızla geliştirebilirsiniz. Harika iklimi ve arkadaş canlısı yerlileri ile Adelaide’de yaşarken, İngilizce eğitiminizi de başarıyla tamamlayabilirsiniz. Parklarla ve geniş caddelerle çevrili şehir; sanat, spor ve kültür alanında dünyanın en önemli etkinliklerinde rol almıştır. Avustralya şarabının kaynağı olan şehrin samimi ve rahat kültürünün bir parçası olun.


Brisbane (Dil Okulu): Gökdelenler, tarihi binalar ve parklarla dolu Brisbane şehri, Avusturalya'nın güzelliğini aynı zamanda da vahşi hayatını yansıtıyor. Kaplan'la Brisbane'de İngilizce öğrenmek, Avustralya'yı keşfetmek açısından oldukça iyi bir fırsattır.


Cairns (Dil Okulu): Cairns'deki dil okulu öğrencilere İngilizce öğrenirken, Avustralya ikliminin tadını çıkarma fırsatı tanır. Kumsalları ile ünlü olan Cairns, yoğun bir şehir hayatı için de güzel örneklerden biridir. Dünya mutfaklarının farklı lezzetlerini tadabileceğiniz şehirde, aynı zamanda rafting, dalış gibi macera sporlarını da deneyebilirsiniz. Kumsalları ve sörf kültürü efsaneye dönüşmüş bu şehirde, İngilizce öğrenirken aynı zamanda iyi vakit geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Melbourne (Dil Okulu): Melbourne’da Kaplan ile İngilizce öğrenin ve bu güzel şehrin bir yerlisi haline gelin. Bu eğlenceli şehrin tadını çıkarırken, dünyanın dört bir tarafından gelen insanlarla tanışın ve yeni arkadaşlar edinin. Melbourne’un heyecan verici çok kültürlü atmosferinin tadını çıkarın. Küçük olmasının yanı sıra kozmopolit bir şehir olan Melbourne’a gider gitmez kendinizi oranın yerlisi gibi hissedebilirsiniz. Melbourne’un rahat ve arkadaş canlısı atmosferinin sunduğu ev konforuna şaşıracaksınız.

Perth (Dil Okulu): Kaplan'ın Perth'teki dil okulunda öğrenciler İngilizce öğrenirken aynı zamanda Avustralya ikliminin tadını çıkarabilir, açık hava aktivitelerine katılabilir, alışveriş yapabilir ve Perth şehrini keşfedebilirler. Beyaz kumlu plajlara ve turkuaz rengi bir denize sahip Perth, sörf veya dalış gibi su sporları yapmak isteyenler için de caziptir. Swan nehri ve okyanusun çevrelediği şehrin yakınlarında konumlanmış tarihi kentleri de gezebilirsiniz.

Sydney (Dil Okulu): Sydney'deki dil okulu, Avustralya'nın en ünlü şehrinin tam kalbinde konumlandırılmıştır ve Sydney limanına ve opera binasına oldukça yakındır. Yakınlardaki, Avustralya'nın en popüler Bondi kumsalında güneşlenebilir ya da sörf dersleri alabilirsiniz. Rugby veya kriket maçı izleyin, eski ve yeni mimari yapıları görün veya şehrin dışındaki doğal alanları gezin. Kaplan'ın yoğun sosyal programı ile dersten sonra mutlaka yapacak bir şey bulacaksınız. Sydney,

Manly (Dil Okulu): Bu okul Sydney'in en güzel sahili, cennet gibi bir çevreye sahip Manly'de, Sydney'in Merkezi İş Dünyası Bölgesi'nden toplu taşıma araçlarıyla yalnızca 20 dakika mesafededir. 1988'de kurulan okul, İngilizce eğitiminde yüksek kalite ve uzmanlığı ile ün kazanmıştır. İngilizceyi, otobüs ve vapur terminallerinden sadece 2 dakika ve güzel Manly Sahili'nden 5 dakika mesafede yer alan modern, 5 katlı bir binada öğrenin. Marketler, kafeler, barlar, güzel restoranlar ve Manly Sineması yalnızca yürüme mesafesi uzaklığındadır. Manly, İngilizce öğrenmenin yanı sıra sahilde ya da limanda, sörften yelkenciliğe, kanodan şnorkelle dalmaya kadar birçok su sporunu yapabileceğiniz bir yerdir.

YENİ ZELANDA

Auckland (Dil Okulu): Kaplan'ın Auckland'daki dil okulu, Waitemata ve Manukau olmak üzere iki güzel limanın ortasında konumlandırılmıştır ve öğrencilerini, zengin bir kültür mirasına ve muhteşem manzaralara sahip bu şehirde ağırlar. Auckland, canlı bir gece hayatına ve birçok restoran ve bara sahiptir. Yeni Zelanda’nın bu en büyük şehrinde İngilizce öğrenin ve eğitiminiz boyunca Auckland'ın sahillerinin, alışveriş merkezlerinin, kafelerinin ve restoranlarının tadını çıkarın.

İNGİLTERE

Bath (Dil Okulu): Bath kentinde bulunan Kaplan İngilizce okulu öğrencilere, UNESCO'nun dünya mirası kabul ettiği bir şehirde yaşama ve İngilizce öğrenme fırsatı sunarken, aynı zamanda Roma hamamları ile meşhur olan bu şehri keşfetme fırsatı sunar. Britanya'nın en eski şehirlerinden biri olan Bath'da tarihi birçok bina bugün de varlık sürdürüyor. Canlı bir öğrenci topluluğuna sahip bu üniversite şehri, birçok kültürel aktivite sunmaktadır. İngiltere'nin en çok ziyaret edilen ve en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Bath, modern ve tarihi dinamikleri bir araya getiren bir şehir merkezine de sahiptir.

Bournemouth (Dil Okulu): Kaplan'ın Bournemouth'daki dil okulu öğrencilere, bir sahil kasabasında yaşama ve İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. İngiltere'nin en iyi, Avrupa'nın ise 4. en iyi sahil yerleşimi olarak seçilen şehir, İngiltere'nin birçok yerinden daha iyi bir iklime sahiptir.

Cambridge (Dil Okulu): Kaplan’ın Cambridge dil okulu bu ünlü üniversite şehrinde konumlanmıştır. Cambridge’de İngilizce öğrenirken, yerel İngiliz kültürüne tanık olabilir aynı zamanda harika bir akademik deneyim elde edebilirsiniz. Burada eğitim görürken Cambridge yaşamının bir parçası olabilir ve yerel öğrenci topluluklarına katılabilirsiniz. Kurslardan birine 4 hafta veya üzeri kayıt yaptıran öğrencilere, Cambridge’deki vakitleri boyunca kullanmak üzere bir bisiklet de verilir.

 • Liverpool (Dil Okulu): Etkileyici müzik mirasının yanı sıra Liverpool, iki büyük Premier League futbol kulübü, Avrupa'nın en büyük açık hava alışveriş merkezi ve zengin kültürel çeşitliliği ile UNESCO'nun dünya mirası statüsüne sahip olması ile heyecan verici bir şehirdir. Londra'dan sonra İngiltere'nin en çok müze ve galerisine, ünlü tarihi yapılara ve eğlenceli gece hayatına sahip şehirde öğrenciler için her zaman yapacak bir şey vardır. Kaplan International English Liverpool okulu, 2. derece İngiliz mirası olarak nitelendirilen tarihi bir binanın 2. katında konumlandırılmıştır. Okul, şehir merkezinden sadece 10 dakika yürüme mesafesi uzaklığındadır ve çevre bölgelere ulaşım için harika bir toplu taşıma ağına sahiptir.

 • Londra: Kaplan’la Londra’da İngilizce öğrenirken, bu mükemmel şehri keşfedebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Dünyada çok az şehir, bu kadar çok yapılacak ve görülecek şey sunabilir.

 • Londra Covent Garden (Dil Okulu): Covent Garden dil okulu 18. Yüzyılda yapılmış tarihi bir binada yer alıyor. Londra’nın en önemli meydanlarından biri olan Covent Garden meydanına sadece yürüme mesafesindedir. Çok kültürlü yapısı ile bilinen İngiltere’nin başkenti Londra, çok çeşitli kültür-sanat aktivitesi ve turistlere yönelik etkinlikle sunmaktadır.


 • Londra Leicester Square (Dil Okulu): Leicester Square okulu, Londra’nın merkezindeki modern binası ile İngilizce öğrenmek için mükemmel bir yer. Londra, çok kültürlü yapısı ve eşsiz sosyal ve kültürel aktiviteleri ile bilinir.


 • Manchester (Dil Okulu): Manchester, yakın çevresindeki büyüleyici kırsal kasabalar ve köylerin yanı sıra ziyaretçilerine harika alışveriş, yemek, içki ve gece hayatı fırsatları da sunuyor. Sadece bununla da sınırlı değil, Manchester 90'ın üzerinde müzesi ve sanat galerisine sahip ve aynı zamanda 2 tane de dünya çapında ün yapmış takıma ev sahipliği yapıyor: Manchester United ve Manchester City. Manchester, Avrupa'daki en büyük üniversite kampüslerinden birine de sahiptir. Dört üniversiteden 100,000'in üzerinde öğrenci şehri ileri görüşlü, yaratıcı ve rekabetçi havasını korumasına yardımcı olmaktadır.


 • Oxford (Dil Okulu): Oxford'daki okul ünlü Christ Church kolejine yakın olarak konumlanmıştır. Tarihi bir binada bulunan okul, şehir merkezine de sadece 10 dakika mesafededir. Oxford'daki her şeye ve her yere uzaklık, yürüme veya bisiklet mesafesindedir. Kaplan'ın Oxford dil kursu, üniversite şehrinde eğlenceli bir öğrencilik hayatı geçirmek isteyenler için bire birdir. Londra'ya ve İngiltere'deki yerlere kolay ulaşım sağlayan bu tarihin şehrin bir parçası olabilirsiniz.


 • Salisbury (Dil Okulu): Kültürel zenginlik açısından İngiltere'de önde gelen şehirlerden biri olan Salisbury, Britanya'nın en eski arkeolojik ve kültür yapılarına kolay ulaşım sağlar. Kaplan'ın Salisbury dil okulu şehir merkezinde konumlandırılmıştır ve Salisbury katedrali başta olmak üzere diğer geleneksel yapılara yakındır. Salisbury'deki İngilizce kursları sessiz bir yaşam ve çalışma ortamı isteyen öğrenciler için uygundur. Burada Stonehenge'i ziyaret edebilir, İngiltere'deki en yüksek katedralin çan kulesine çıkabilirsiniz. • Torquay (Dil Okulu): Torquay'da Kaplan İngilizce kurslarından birine katılarak, İngiltere'nin en ünlü sahil kasabalarından birini keşfetme fırsatına sahip olabilirsiniz. Okyanusa yakın olmak, rahat ve güzel bir şehirde İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Torquay'ın size sunacağı çok şey var. Kaplan'ın Torquay'deki İngilizce okulu şehir merkezine sadece 3 dakika uzaklıktadır. Torquay'ın iklimi için İngiltere'deki en iyi iklim denebilir, Londra'da yağmur yağdığında siz şortunuz ve terliklerinizle kumsalda olabilirsiniz.


 • İSKOÇYA Edinburgh (Dil Okulu): İskoçya’nın en çekici ve en tarihi şehri olan Edinburgh’daki okulda İngilizce kursuna katılın ve böylece İngilizce öğrenirken şehri keşfetme fırsatını yakalayın. Boş zamanlarınızı İskoçya ve çevresini seyahat ederek geçirirken, rahat bir öğrenci yaşamının da tadını çıkarabilirsiniz. Bir öğrenci şehri olması nedeniyle Edinburgh’da yerel halkla ve her yıl bu şehri seçen diğer birçok uluslararası öğrenci ile İngilizce öğrenebilirsiniz.


 • İRLANDA Dublin (İngilizce Okulu): Şehrin kalbinde yer alan okul sayesinde barlara, kafelere ve alışveriş merkezlerine ulaşım oldukça kolaydır. Guinness birasının, İrlanda dansının ve mükemmel yeşil alanların sahibi olan İrlanda, İngilizce öğrenmek için ideal bir ülkedir. Yoğun aktivite programı öğrencilerin İrlanda'yı keşfetmeleri adına oldukça önemlidir.


 • KANADA Toronto (Dil Okulu): Toronto'daki dil okulu, bu arkadaş canlısı şehirdeki hayatı tanımanız için yoğun bir aktivite programı sunar. Uluslararası öğrenciler arasında çok popüler olan bu şehir, doğal güzelliği ile de kayak gibi doğa sporlarını çekici kılıyor. Turizm ve açık hava sporları açısından da oldukça popüler olan Toronto'da alışveriş yapmak için okulunuza veya kaldığınız yere yakın birçok mekan bulacaksınız.


 • Vancouver (Dil Okulu): Kaplan dil okulu, konumu itibariyle şehrin tüm önemli yerlerine kolay erişim sağlar. Bunun yanı sıra Kuzey Amerika'nın ünlü kayak merkezlerine kısa bir mesafe uzaklıktadır. Vancouver, doğaya düşkün olanlar için ideal bir şehirdir ve harika ormanlara, milli parklara, nehirlere sahiptir. Vancouver dil okulu öğrencileri, sunduğu yoğun aktivite programı sayesinde British Columbia’daki kayak merkezlerini ve doğal güzellikleri keşfedebilirler. Sosyal aktivite koordinatörleri düzenli olarak kayak merkezlerine seyahatler organize eder ve hafta sonu gezileri düzenlerler.


 • MALTA Sliema (İngilizce Okulu): Zengin kültür ve tarihi ile Akdeniz'in en güzel adalarından biri olan Malta'daki dil okulu ülkenin en ünlü şehirlerinden olan Sliema'da konumlandırılmıştır. Kaplan Sliema dil okulu, öğrencilere kaliteli bir İngilizce eğitimi sunarken, aynı zamanda bu Akdeniz adasının tadını çıkarma olanağı sunuyor. Önceleri İngiliz kolonisi olmasıyla bilinen Malta, aynı zamanda Türklerden ve İtalyanlardan da etkilenmiştir. Malta'nın caddeleri tarih dolu, marinaları ise birçok özel yatla doludur.


 • Ücretler:, **Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
KVKK Hakkında

Veri Sorumlusu: CDS Turizm Danışmanlık Hiz. Hal. İl. Or. Aj. Rek. Tek .Gıd. ve Tic. Ltd. Şti.    

Asmalı Mescid Mah. Meşrutiyet Cad. No:11 D:1 & 3  Beyoğlu/İstanbul

 

CDS Turizm Danışmanlık Hiz. Hal. İl. Or. Aj. Rek. Tek .Gıd. ve Tic. Ltd. Şti. (“CDS” veya “Şirket”) olarak 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve ilgili mevzuat uyarınca Şirket amaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz kapsamında işlediğimiz kişisel verilere dair siz ziyaretçilerimizi, müşterilerimizi (öğrenciler), potansiyel hizmet alıcısı kişileri (öğrenci adayları), çalışan adaylarımızı, çalışanlarımızı, iş ortaklarımızı, platform kullanıcılarımızı ve sair üçüncü kişiler dahil gerçek kişileri bilgilendirmek amacıyla işbu aydınlatma metnini hazırladık.

 

Hangi Verileriniz Toplanmaktadır ve Verileri Toplama Amacımız Nedir?

 

Şirket faaliyetlerimiz kapsamında aşağıda yer alan verilerinizi toplamaktayız:

 1. Kimlik Bilgileri
 2. İletişim Bilgileri
 3. Aile Bireylerine Ait Bilgiler
 4. Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip Bilgileri
 5. Mali Bilgiler
 6. Özlük Bilgileri
 7. Eğitim Bilgileri
 8. Diğer Veriler

 

Veri Kategorisi

Kimlik Bilgileri

Açıklama

Kişinin kimliğinin belirlenmesine ilişkin verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik bilgilerini; çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan, müşterilerimizden, potansiyel hizmet alıcısı kişilerden, platform kullanıcılarımızdan, İş Ortaklarımızdan ve ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

İsim, soy isim, cinsiyet, T.C. kimlik numarası, sgk sicil numarası, uyruk, medeni durum, doğum tarihi, doğum yeri, pasaport numarası, ehliyet numarası, araç ruhsat bilgileri, nüfus cüzdanı/kimlik fotokopisi, ehliyet fotokopisi, pasaport fotokopisi  gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın kimlik bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanlarımızın kimlik bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin kimlik bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

 

Platform kullanıcılarımızdan kimlik bilgilerini hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla toplamaktayız.

 

Ziyaretçilerimizin kimlik bilgilerini bina giriş-çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacıyla ve ileride kurulabilecek hizmet ilişkisi sebebiyle toplamaktayız.

 

İş Ortaklarımızın kimlik bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, faturaların düzenlenmesi, denetim süreçleri, ortak iş takibi gibi ticari gereklilikler ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de kimlik bilgilerini toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince kimlik bilgilerini toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

İletişim Bilgileri

Açıklama

Kişi ile iletişim kurulmasını sağlayan kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik bilgilerini; çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan,  müşterilerimizden, potansiyel hizmet alıcısı kişilerden, platform kullanıcılarımızdan, İş Ortaklarımızdan ve  ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Elektronik posta adresi, ikametgâh adresi, posta adresi, işyeri adresi, işyeri ismi ve ünvanı, ev telefonu numarası, cep telefonu numarası, diğer telefon ve fax numarası numarası gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın iletişim bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanlarımızın iletişim bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin iletişim bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

 

Platform kullanıcılarımızdan iletişim bilgilerini hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla toplamaktayız.

 

Ziyaretçilerimizin iletişim bilgilerini bina giriş-çıkışlarında güvenliğin sağlanması amacıyla ve ileride kurulabilecek hizmet ilişkisi sebebiyle toplamaktayız.

 

İş Ortaklarımızın iletişim bilgilerini tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, faturaların düzenlenmesi, denetim süreçleri, ortak iş takibi gibi ticari gereklilikler ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de kimlik bilgilerini toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince iletişim bilgilerini toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Aile Bireylerine Ait Bilgiler

Açıklama

İlgili kişinin aile bireylerine ait kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Aile bireylerine ait verileri müşterilerimizden ve çalışanlarımızdan toplamaktayız.

İçerik

Aile bireylerinin ismi, soy ismi, cinsiyeti, T.C. kimlik numarası, medeni durum bilgisi, çocuk sayısı, eğitim durumu, gelir durumu ve mali bilgileri, iletişim bilgileri, sağlık bilgileri ve tıbbi bilgiler, evlilik cüzdanı fotokopisi, çocukların doğum belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışanlarımızın aile bireylerine ait bilgileri çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin aile bireylerine ait bilgileri tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de aile bireylerine ait bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, acil durumlarda iletişime geçmek gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip Bilgileri

Açıklama

İlgili kişinin şifreleri, CCTV Kayıtları, Fiziki Erişim ve Giriş Çıkış Kayıtları gibi kişisel verilerdir.

Kimden toplanır?

Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini müşterilerimizden ve ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Kimlik doğrulama, güvenlik ve takip verileri kapsamında toplanan veriler; kişinin şifreleri, CCTV Kayıtları, Fiziki Erişim ve Giriş Çıkış Kayıtları gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Müşterilerimizin Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Ziyaretçilerimizin Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Takip verilerini reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkidir.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, reklam, pazarlama veya güvenlik gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Mali Veriler

Açıklama

Banka hesap bilgileri, kredi kartı bilgileri, fatura bilgileri gibi verilerdir.

Kimden toplanır?

Mali bilgileri, çalışanlarımızdan ve müşterilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Banka hesap bilgileri, banka kartı bilgileri, kredi kartı bilgileri, imza sirküleri, gelir bilgileri, malvarlığı bilgileri, bordro bilgileri, asgari gelir indirimi bilgileri, engelli vergi mükellefiyeti hakkında bilgiler, maaş haczi gibi mali kesintilere ilişkin kayıtlar gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışanlarımızın mali bilgilerini çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında toplamaktayız.

 

Müşterilerimizin mali bilgilerini ise tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de mali bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, işbirliği yaptığımız banka veya diğer finansal kurumların sağladığı kampanyalara veya promosyonlara çalışanlarımızı dahil etmek gibi amaçlarla mali bilgileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Özlük Verileri

Açıklama

İş ilişkisinin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanır?

Özlük verilerini, çalışan adaylarımızdan, çalışanlarımızdan ve  toplamaktayız.

İçerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalışma geçmişi ve detayları, özgeçmiş, eğitim durumu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK işten ayrılış bildirgesi, kan grubu, işe giriş sağlık raporu, adli sicil kaydı, engelli raporu, eski hükümlü raporu, idari ve yıllık izin bilgileri, diğer sağlık raporları, fotoğraf, sigorta verileri, askerlik durum bilgisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Çalışan adaylarımızın iletişim bilgilerini başvurulan pozisyona yönelik insan kaynakları faaliyetlerini yürütmek amacıyla toplamaktayız.

 

Çalışanların özlük verilerini kendileri ile yaptığımız hizmet sözleşmesi, çalışma ve sosyal güvenlik, vergi vb. tabi olduğumuz mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsamında ve meşru menfaatlerimiz gereği toplamaktayız.

 

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de özlük bilgileri toplamaktayız.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, çalışanları uygun pozisyonlara yerleştirme gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

 

Veri Kategorisi

Öğrenci Yurtdışı Eğitimi için Alınan Bilgiler

Açıklama

Sözleşmesel ilişki kapsamında verilecek hizmetin sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanır?

Eğitim verilerini müşterilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalışma geçmişi ve detayları, özgeçmiş, eğitim durumu, SGK işe giriş bildirgesi, SGK işten ayrılış bildirgesi, kan grubu, adli sicil kaydı, diğer sağlık raporları, fotoğraf, sigorta verileri, askerlik durum bilgisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Müşterilerimizin eğitim verilerini ise tabi olduğumuz mevzuat gereği ve destek hizmeti sağlamak amacıyla, ticari gereklilik ve kanunlardan doğan yükümlülüklerimiz ile varsa sözleşmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için, reklam ve pazarlama amacıyla, denetim süreçleri için ve güvenlik amacıyla toplamaktayız.

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Ayrıca, ilgili kişilerle aramızdaki sözleşme ilişkisi nedeniyle de özlük bilgileri toplamaktayız.

 

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Veri Kategorisi

Diğer Veriler

Açıklama

Şirket faaliyetlerimiz kapsamında toplanan diğer verilerdir.

Kimden toplanır?

Bu verileri; ziyaretçilerimizden toplamaktayız.

İçerik

Ziyaret edilen kişi, ziyaret nedeni, ziyaret edilen gün ve tarih gibi verilerdir.

Verinin toplanma amacı

Ziyaretçilere ait ziyarete ilişkin bilgiler potansiyel hizmet alıcısı kişileri belirlemek amacıyla toplanmaktadır.

 

Ayrıca, güvenlik nedeniyle de bu verileri toplamaktayız.

 

Verinin toplanmasının hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasının temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülüklerdir.

 

Kimi zaman meşru menfaatlerimiz ve benimsediğimiz Şirket ilkelerimiz gereğince, örneğin, verilen hizmetin kalitesini arttırmak veya güvenlik gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayız.

Veri toplama yöntemi

Verileri basılı formlar aracılığıyla, kimi zaman da doğrudan elektronik ortamdaki şirket içi ortak alanlar ve elektronik cihazlar vasıtasıyla toplamaktayız.

 

Kişisel Verilerinizi Üçüncü Bir Kişiye Aktarıyor Muyuz?

Ülkemizdeki yasal düzenlemeler nedeniyle kimlik bilgisi, iletişim bilgisi ve yukarıda sayılan diğer birçok kişisel veri; mevzuatta açıkça yetkili kılınmış yerler ile periyodik olarak veya yetkili kılınmış mercilerin talepleri  halinde kendileri ile paylaşılır.

 

Ayrıca, bir mahkeme kararı ve kanunla açıkça yetkili kılınmış idari bir mercinin talebi üzerine, yetkili kişi veya kurum ile paylaşılır.

 

Bunun dışında, kişisel verileriniz, İş Ortakları ve Tedarikçiler (Mali Müşavirler, Vize Aracı Şirketleri, Sigorta Şirketleri, Yurtdışı Transfer ve Konaklama Şirketleri) resmi kurumlar ( Üniversiteler, Konsolosluklar, diğer hizmet sağlayıcıları vs.) ile hizmetin ifası ve sözleşmesl yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla sınırlı olarak paylaşılır.

 

Kişisel Verilerinizi Yurt Dışına Aktarıyor Muyuz?

Kişisel verileriniz yalnızca;

 • Açık rızanızın bulunduğu,
 • KVKK’da öngörülen hallerin mevcut olduğu ve veri aktarılacak ülkede yeterli korumanın bulunduğu ve
 • KVKK’da öngörülen hallerin mevcut olduğu ve aktarılacak ülkede yeterli korumanın bulunmamasına rağmen yeterli korumanın ilgili ülke tarafından taahhüt edilmesi ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun (“Kurul”) da izninin bulunduğu

hallerden birinin varlığında yurt dışına aktarılabilir.

 

Örneğin, hizmetin yurt dışındaki bir firma aracılığıyla sağlanması halinde sözleşmenin ifa edilebilmesi için ve söz konusu hizmetin yerine getirilebilmesi için bilgilerin yurt dışına aktarılması gerekmektedir. Bu sebeple, söz konusu aktarıma rıza gösterilmediği takdirde ilk cümlede anılan hizmetin konusunu oluşturduğu sözleşmenin ifası imkansız hale gelecektir.

 

Kişisel Verileriniz Ne Kadar Süre ile Saklanır?

Kişisel verilerinizin saklama süresi aşağıdaki şekildedir:

 • Kanunda veya ilgili mevzuatta verinin saklanması için bir süre belirlenmişse söz konusu veri en az bu süre kadar saklanmak zorundadır. Olası bir mahkeme talebinin veya kanunla yetkili kılınmış bir idari mercinin ilgili veriye ilişkin talebinin tarafımıza geç ulaşması veya tarafı olabileceğimiz bir ihtilafın meydana gelmesi gibi ihtimaller gözetilmek suretiyle, verilerinizin saklanması için mevzuatta öngörülen sürelere 6 ay ila 1 yıl arası bir süre eklenerek verilerin saklama süresi belirlenmekte ve belirlenen sürenin sonunda söz konusu veriler silinmektedir.
 • Mevzuatta, işlediğimiz verinin saklanma süresine yönelik bir süre öngörülmemiş ise aramızdaki ilişkinin gereği olarak ve tarafınızla yapılan sözleşmede belirlenen süre boyunca verileriniz saklanır. Bu ilişki sona erdikten sonra veya sözleşmede belirlenen süre geçtikten sonra veriniz herhangi bir talebinize gerek olmadan silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.
 • Saklama süresi mevzuatta belirlenmiş verilerinizin öngörülen sürelerden önce silinmesini talep etmeniz halinde söz konusu talebiniz gerçekleştirilemeyecektir.
 • Saklanma süresine ilişkin mevzuatta bir süre öngörülmeyen ve işleme amacı olmayan verileriniz silinmesine dair talepte bulunmanız halinde ise derhal veya en geç 6 ay içerisinde silinir.

 

Kişisel Verileriniz İle İlgili Olarak Kullanabileceğiniz Haklarınız Nelerdir?

Kişisel verilerinize ilişkin;

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • KVKK mevzuatında öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Eksik veya yanlış verilerin düzeltilmesi ile kişisel verilerinizin silinmesi veya yok edilmesini talep ettiğinizde, bu durumun kişisel verilerinizi aktardığımız üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması durumunda sonuca itiraz etme ve
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde bu zararın giderilmesini talep etme

haklarına sahipsiniz.

 

Haklarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

İlgili Kişi, kişisel verileri ile ilgili talebini;

 • Islak imzalı ve yazılı bir dilekçeyi veya CDS KVK Başvuru Formu’nu kimlik fotokopisi ile Mesrutiyet Cad No 11/1 Beyoglu Istanbul / TURKEY adresine göndererek,
 • Geçerli bir kimlik belgesi ile birlikte Şirket’e bizzat başvurarak, ıslak imzalı yazılı bir dilekçe veya CDS KVK Başvuru Formu aracılığıyla,
 • Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi ve güvenli elektronik imza ya da mobil imza kullanmak suretiyle [email protected] kayıtlı elektronik posta adresimize göndererek,
 • İlgili Kişi tarafından Şirket’e daha önce bildirilen ve Şirket’in sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinden [email protected] adresimize göndererek

Şirket’e iletebilecektir.

Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ uyarınca, İlgili Kişi’nin, başvurusunda isim, soy isim, başvuru yazılı ise imza, T.C. kimlik numarası, (başvuruda bulunan kişinin yabancı olması halinde pasaport numarası), tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi, varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon numarası ve faks numarası ile talep konusuna dair bilgilerin bulunması zorunludur.

İlgili Kişi, yukarıda belirtilen hakları kullanmak için yapacağı ve kullanmayı talep ettiği hakka ilişkin açıklamaları içeren başvuruda talep edilen hususu açık ve anlaşılır şekilde belirtmelidir. Başvuruya ilişkin bilgi ve belgelerin başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Talep konusunun başvuranın şahsı ile ilgili olması gerekmekle birlikte, başkası adına hareket ediliyor ise başvuruyu yapanın bu konuda özel olarak yetkili olması ve bu yetkinin belgelendirilmesi (özel vekâletname) gerekmektedir. Ayrıca başvurunun kimlik ve adres bilgilerini içermesi ve başvuruya kimliği doğrulayıcı belgelerin eklenmesi gerekmektedir.

 

Yetkisiz üçüncü kişilerin başkası adına yaptığı talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Kişisel Verilerinizin İşlenmesine İlişkin Talepleriniz Ne Kadar Sürede Cevaplanır?

Kişisel verilerinize ilişkin hak talepleriniz değerlendirilerek, bize ulaştığı tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde cevaplanır. Başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi halinde gerekçeli ret sebepleri başvuruda belirttiğiniz adrese elektronik posta veya posta yolu başta olmak üzere İlgili Kişi Başvuru Formu’nda seçilen usullerinden biri ile gönderilir.

Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.