HABERLER & DUYURULAR

UKRAYNA'DA EĞİTİM

UKRAYNA'DA EĞİTİM
03 Ağustos 2017

Chernivtsi Ulusal Üniversitesi

UKRAYNA'DA EĞİTİM

Ülkemizle yakın ilişkilere ve tarihi bağlara sahip olan Ukrayna aynı zamanda yurtdışı eğitim için de öğrencilerimiz arasında her geçen gün daha fazla talep alan ülkeler arasında ön sıralarda yer alıyor. Her yıl artan sayıda Türk öğrencinin eğitim gördüğü Ukrayna’da yalnızca Tıp Eğitimi alan Türk öğrenci sayısı 2017 Temmuzu itibariyle 2100’ü geçmiş durumda.  

Eğer daha önce Ukrayna’yı ziyaret ettiyseniz, Ukrayna’nın benzersiz doğasını, tarihini, mimarisini ve sanatını gördüğünüzü düşünüyoruz. Her geçen gün Avrupa ile daha fazla entegre olan Ukrayna önümüzdeki yıllarda yalnızca Türkiye için değil çevresindeki diğer ülkeler için de ekonomik açıdan önem kazanmayı sürdürecek. Rusya & Türkiye’den sonra Avrupa’da en büyük yüzölçümüne sahip ve yalnızca eğitim değil iş konusunda da ciddi bir potansiyele sahip.  Lviv Polyteknik Üniversitesi

800’ün üzerinde Yüksek Öğretim kurumuna sahip olan ülke’ de üniversiteler genellikle Kiev, Zaprozhye, Dnepropertrovsk, Lviv, Odessa & Kharkiv gibi büyük kentlerde ve yakın çevresinde yer alıyor. Eğitimin niteliğine göre çok uygun ücretlere sahip olan okullar dünyanın dört bir yanında öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Dolayısı ile de eğer iyi bir eğitimi gelecek vaat eden bir ülkede ve düşük ücretle almak istiyorsanız, Ukrayna sizin için de en doğru seçenek olabilir. Yıllık yalnızca 2500 USD’ den başlayan düşük bir bütçe ile eğitim ve konaklama hizmetinden yararlanabileceğiniz Ukrayna’da beklentilerinize ve akademik hedeflerinize uygun bir okul bulmanız için deneyimli danışmanlarımız ile sizlere destek vermeye hazırız.  

6 farklı düzeyde niteliğe sahip olan yüksek öğretim kurumları arasında en yüksek düzeyde olanlar Üniversite, Akademi & Konservatuar olarak adlandırılıyorlar ve CDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizler de öğrencilerimizi bu okullara kayıt etmek üzere hizmet veriyoruz.