REFERANSLAR

Merve Yürüten | EC English Dil Okulu'nda eğitim aldı...
Merve Yürüten | EC English Dil Okulu'nda eğitim aldı...

Dil eğitimi için 6 ay boyunca İngiltere'nin Brighton şehrinde kaldım. Gitmeden önce zorlu vize işlemlerinde, okul ve aile tercihinde yardımcı olan ve Brighton’ da kaldığım 6 ay süresince desteğini esirgemeyen Meltem Hanım’ a çok teşekkür ederim. İngilizceyi anavatanında yaşayarak öğrenmek, farklı kültürden arkadaşlar edinmek harika bir duyguydu. Brighton  gerek konumuyla gerekse canlılığıyla tam bir öğrenci şehri. EC ise gerçekten kaliteli, sıkmayan eğitim sistemi var. Ayrıca öğrencilere yönelik aktiviteleriyle okul dışında da bir sürü organizasyona sahip.  Sizlere tavsiyem dil okuluna gitmeden önce CDS gibi tecrübeli bir firma ile kesinlikle görüşmeniz.


Yonatan Pinto
Yonatan Pinto

Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştığım CDS ekibi sayesinde hayalini kurduğumdan çok daha güzel bir deneyim yaşadım. Özelikle, tercih konusunda her kişiye özel olarak o kişinin ihtiyaçlarına göre ilgili okulların önerilmesi ve sonrasında başvuru süreçlerindeki ilgili, etkili ve keyifli süreç yönetimi sağlamaları benim çok hoşuma gitti. İlgili okulun sadece akademik yapısında hakim olmak dışında, bununla birlikte konaklama, ekonomik, yaşam ve sosyal koşulları hakkında da kapsamlı bilgi sahibi olmaları büyük bir artıydı. Her şey için teşekkür ederim.

Oğuzhan Çakır | Montreal McGill University'de eğitim aldı...
Oğuzhan Çakır | Montreal McGill University'de eğitim aldı...

2014 yılında Montreal’de McGill Üniversitesi’nden iyi bir dereceyle mezun oldum. Yıl 2016, Toronto’da yaşıyor ve finans sektöründe çalışıyorum. Hayat ilerledikçe, geriye dönüp kat ettiğimiz yola bakmak keyifli... CDS Danışmanlık ve özellikle de Çağlayan Abi, hayatımın Kanada’ya doğru yol değiştirmesinde önemli bir başlangıç noktası oldu. Çağlayan Abi ve CDS’ye ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü bu noktaya gelmemde her türlu desteği sağladılar.

 Yıl 2009, Galatasaray Lisesi’nde son sınıf öğrencisiyim ve yurtdışı eğitim olanaklarını araştırmak istedim. Birkaç acente ile konuştum, ancak güvenimi kazanan pek bir kimse olmadı. University of Toronto’da okuyan bir arkadaşım beni CDS Danışmanlık’tan Çağlayan Abi ile tanıştırdı. CDS Danışmanlık çalışanları hem işinde uzman hem de güler yüzlü ve tanışmaktan keyif duyacağınız insanlar. Çağlayan Abi, Senem Hanım ve Meltem Hanım Türkiye’ye her döndüğümde mutlaka görüştüğüm insanlar. Ofisteki herkes sizin başarılı ve mutlu olmanız için elinden geleni yapacaktır. CDS Danışmanlık ile hala iletişim halindeyim ve yurtdışı eğitim, seyahat, ve vize konusunda her şeyi onlara danışıyorum. Danışacak bir şey olmazsa, ofise uğramak ve herkesle sohbet etmek de inanılmaz keyifli oluyor. 


Hakan Ünsal | Kanada ve İngiltere'de eğitim aldı...
Hakan Ünsal | Kanada ve İngiltere'de eğitim aldı...

CDS ile tanışmamız, oğlum Hakan Ünsal' ın Kanada'da okumak istemesi üzerine oldu. İnternette araştırırken CDS'yi  oğlum buldu ve Çağlayan Bey ile bir araya geldik. Böylece yolculuğumuz başladı. CDS ve tabii ki Çağlayan Bey; oğlumun Halifax Acadia Üniversitesin' den sonra, üretim mühendisliği okumak üzere İngiltere Greenwich Üniversitesi'ne transferini sağladı. İyi ki vardılar ve iyi ki onları tercih etmişiz.

Mine Saga
Mine Saga

CDS ile tanışmam yaklaşık 3 yıl önce, oğlumu yurt dışında okutmaya karar verdiğimde aldığım güzel referanslar sayesinde gerçekleşti.  Şu an diyorum ki iyi ki böyle bir karar vermişim. Bu süreç içerisinde, tüm birikimleriyle, eğitime ve kişilere verdikleri değer ile doğru yönlendirme ve tavsiyeleriyle bize destek çıkmaları ve daima yanımızda olmaları, bizi çok mutlu etti . Uzun bir süre daha birlikte yol alacağız sanırım...

Ayşe Gül Giray | Oğlu Kana'da eğitim aldı...
Ayşe Gül Giray | Oğlu Kana'da eğitim aldı...

CDS bize bir çok ülkede, seçkin okullara ulaşmanın kapısını açtı ve Kanada'da liseyi bitiren oğluma, ihtiyacı olduğunda anında güvenli desteğini sağlayarak her türlü sorunun çözümü oldu. Danışmanlıklarından her yönüyle çok memnun kaldığım ve başarılı bulduğum ekip ile birebir çalıştığımız Çağlayan Bey'e , desteğini her zaman hissettiren Meltem Hanım'a teşekkürler eder ,yurtdışında eğitim almak isteyen herkese kesinlikle doğru yerdesiniz derim!Ezgi Uğurlu
Ezgi Uğurlu

Ben ülke bile seçemezken her konuda bana yardımcı olup benim için en uygun okulu seçtik. Vize işlemlerinin zorluğunu dahi hiç hissetmedim. Ayrıca kayıt süreci sonrasında, kurs dönemimde de sürekli irtibatta olup desteklerini esirgemediler. Yurtdışı eğitim planınızı yapmadan ziyaret etmenizi tavsiye ederim. 

İhsan Oğuztüzün | İngiltere’de UNIVERSITY OF HERTFORDSHIRE’da sertifika ve MSC INTERNATIONAL BUSINESS’ta eğitim aldı...
İhsan Oğuztüzün  | İngiltere’de UNIVERSITY OF HERTFORDSHIRE’da  sertifika  ve MSC  INTERNATIONAL  BUSINESS’ta eğitim aldı...

En büyük hayallerimden biri yurtdışında yaşamak ve eğitim almaktı. Üniversiteyi bitirdiğim zaman Taksim ve Beşiktaş’daki yurtdışı okullarının katılım gösterdikleri uluslararası fuarlara katıldım. Haftasonunun bitimiyle beraber elimde birçok broşür,kafamda soru işaretleri vardı. Kafamdaki en net düşünce 'Uluslararası İşletme’ bölümünde master yapıp, Endüstri mühendisliğiyle gerçekleştirdiğim kazanımları arttırmaktı. Nereye gitmeliydim, hangi okulu seçmeliydim, bu işler nasıl oluyordu. İşte o zaman abimi daha önce ‘Greenwich University’e yerleştiren CDS danışmanlığa gitmeye karar verdim. Başta Meltem hanım ve Çağlayan Bey olmak üzere bütün çalışanların üzerimde emekleri vardır. Buradan hepsine teşekkür ederim. İngilizce yeterlilik sınavım, vizem, okulum ve yurdum dahil olmak üzere her şeyle çok yakından ilgilendiler. Ofise birçok kere gidip geldiğimden olsa gerek,  bir ara evim kadar benimsemiştim orayı. Sadece ofis görüşmeleriyle kalmayıp, telefon ve mail vasıtası ile de görüşmelerimiz oldu. Sonunda University of Hertfordshire’da (UK) önce sertifika programına girdim ve daha sonra MSc International Business’tan mezun oldum. İngiltere’de 2 sene boyunca gezmek, yaşamak hatta ve hatta eğitim almak büyüleyici bir deneyimdi. Hayatımın bu en fantastik ve sıradışı 2 senesini bana yaşattıkları için önce aileme, daha sonra da CDS aileme şükranlarımı sunarım. 


Gizem Erem | Üç çocuğu Amerika ve Kanada’da lise, üniversite ve dil eğitimi aldı...
Gizem Erem | Üç çocuğu Amerika ve Kanada’da lise, üniversite ve dil eğitimi aldı...

Üç çocuğuma da bugüne kadar kaliteli danışmanlık desteği veren ve bu desteği sürdürmeye devam eden CDS ailesine teşekkürlerimi sunarım.


Berkay Ekran | Kanada’da UNIVERSITY OF TORONTO’da eğitim...
Berkay Ekran |  Kanada’da UNIVERSITY OF TORONTO’da eğitim...

Ben Berkay Ekren. CDS ile tanışmam lise dönemimin ilk senesinde oldu. O dönemde, devlet orta okullarında İngilizce eğitiminin belirli bir seviyede olması ve gitmiş olduğum TEVİTÖL’de o dönem hazırlık senesinin olmaması sebebiyle çok büyük telaş ve endişe halindeydim. Beni bu durumdan kurtaran, CDS ekibi ve özellikle Çağlayan Özer olmuştur.

Lisede ilgi alanım daha çok biyoloji (spesifik olarak genetik ve hücre biyolojisi) alanına doğru kaymıştı,. Genlerin birbirleri arasındaki iletişimleri ve bunların hücreye yansıması beni adeta hipnotize etmişti, diyebilirim. Türkiye’deki üniversitelerde araştırma ve sonrasında iş bulma sıkıntıları olması sebebiyle bakışlarımı yurt dışına çevirmiştim. Ne istediğimden artık neredeyse emindim: Amerika ya da Kanada. Yurt dışı başvuruları için yaptığım daha detaylı araştırmalar sonrasında fark ettim ki önüme bir sürü engel konmuştu sanki; pasaport ve vize işlemleri, yurt dışı başvuru evrakları, yeterlilik sınavları… Bu engeller önümde adeta aşılması imkansız bir dağ oluşturmuşlardı ve CDS’nin Beyoğlu ofisine adımımı atmakla önceden bahsetmiş olduğum dağı yıkmaya başladığımı, bunun üzerinden çok zaman geçmeden anlamıştım.

Yurt dışı ve üniversite üzerine CDS’ye ilk gittiğimde sorulan ilk soruyu daha dün sorulmuş gibi hatırlıyorum: “Nasıl yaşamak istiyorsun?” Bu soruya cevap verirken CDS danışmanlığın, benim düşüncelerime önem verdiğini, onlara bu konuda güvenebileceğimi hissetmiştim. Bu güven hissi beni yanıltmadı. Birkaç ay içerisinde tüm başvuru evraklarını hazırlamıştık bile… Amerika ve Kanada üniversitelerinden gelen kabuller sonucunda Kanada’da University of Toronto’yu tercih ettim. Ilk ay içinde vizem tüm belgelerle birlikte elimdeydi. Her şey bir yana, bu koşturmadan dolayı bitkin bir halde hissediyordum; ama bu şekilde hisseden sadece ben değildim, ve benim gibi bir çok kişiye yardım eden CDS danışmanlıktaki herkeste aynı his hakimdi. Her şey halledildikten sonra Galatasaray Anadolu Lisesi’nin tam karşısındaki bu danışmanlık ofisine gittiğimde gördüğüm sevinçli yüzlerde bende hala kendini hissettiren bitkinlikten eser yoktu…

Geçen ay University of Toronto’dan Honours Bachelor of Science ile mezun oldum ve önümüzdeki aylarda, belki de yıllarda, Kanada’da kalacağım.

Çağlayan abi, Meltem Hanım ve tüm CDS ekibi, bana bu yoldaki yardımlarınız için çok teşekkür ederim.


Belma Başaran | Üç çocuğu Kanada’da VİCTORIA UNIVERSITY, ALGONQUIN COLLEGE ve MOUNT SAINT VINCENT UNIVERSITY’ de eğitim aldı...
Belma Başaran | Üç çocuğu Kanada’da VİCTORIA UNIVERSITY, ALGONQUIN COLLEGE ve MOUNT SAINT VINCENT UNIVERSITY’ de eğitim aldı...

Hayatta en zor görev çocuk yetiştirmektir. Biz 3 çocuk sahibi bir aileyiz. Çalışıp, fedakarlık yaparak çocuklarımızı lise yıllarında özel okulda okuttuk..Sadece eğitim alabildiler...

Tavsiye üzerine CDS ‘ye geldik. Küçük kızım 17 yaşında, Victoria Üniversitesi’nde psikolojiyi bölümünü bitirdi, şu anda Toronto’da büyük bir firmanın halkla ilişkiler bölümünde çalışıyor.

Ortanca kızım Le Cordon Blue Grand Diploması ve Algonquin Chef diplomasını aldı ve Toronto’nun en lüks restaurantında şeflik yapıyor.

Oğlum Halifax’da Mount Saint Vincent Üniversitesi’ni bitirdi ve büyük bir telekomünikasyon firmasında müdür olarak çalışıyor.


Nilüfer Gökbulut | Oğlu Kanada’da CONCORDIA ÜNİVERSİTESİ’nde eğitim aldı...
Nilüfer Gökbulut | Oğlu Kanada’da CONCORDIA ÜNİVERSİTESİ’nde eğitim aldı...

2009 yılına girdiğimizde oğlum Sarper  8. sınıftaydı ve lise sınavlarına girme dönemindeydi. Bir karar vermemiz gerekiyordu dershane, özel öğretmenler, yüzlerce test ve sınavlar mı, yoksa daha önce abisini üniversite için gönderdiğimiz yurtdışı mı? Bu sırada bir otelde yurtdışı eğitim fuarı olduğunu duydum ve CDS ile tanıştım. Orada hem Kanada’daki eğitim hem de yaşam hakkında biraz bilgi aldım ve sonraki hafta ofiste CDS ile görüşmemiz oldu. Oğlum küçük olduğu için ilk yıl oğlumu yurtdışına yalnız göndermek istemedim. CDS’den hem okul hem de ev bulma konusunda destek aldım, hatta daha önce orada yaşamış olanlarla beni tanıştırarak çok yardımcı oldular. Daha sonraki yıllarda oğluma CDS tarafından çok iyi bir Kanadalı aile yanı konaklama ayarlandı. Okuldan ve derslerden nefret eden Sarper,  yıllar içinde çok olumlu değişiklikler geçirdi. Hem kişisel hem de akademik olarak kendisini geliştirdi. Şu an Montreal Concordia Üniversitesin’de ve çok mutlu,  tabii bizde... Başta sevgili Çağlayan Özer olmak üzre tüm CDS çalışanlarına bıkmadan, usanmadan tüm sorularımıza cevap verdikleri ve yıllar içinde her zaman yanımızda oldukları için çok teşekkür ederim.


Nejla Kablan Gürsoy - Mesut Gürsoy | Oğulları Kanada’da dil eğitimi aldı...
Nejla Kablan Gürsoy - Mesut Gürsoy | Oğulları Kanada’da dil eğitimi aldı...

Oğlumuzu yurt dışında okutma kararı aldıktan sonra, uzun bir araştırma sonucunda CDS firmasının bu konuda oldukça başarılı olduğunu  ve işlerini iyi yaptıklarını öğrendik.  İlk aşamada CDS’den randevu aldık ve görüşmeye gittik. CDS ailesi, pozifit ve enerji dolu profesyonel  ekibiyle bizi çok iyi ağırladı. İşlerinde çok ciddi ve bir o kadar da başarılı bir yurtdışı eğitim danışmanlığı ile karşılaştık. Bize bir çok okul seçeneği sundular.  Aldığımız hizmet sonrasında cok memnun kaldık.  Çoçuklarını yurtdışında okutmayı düşünen tüm ailelerin kesinlikle ilk adres olarak CDS ailesini tercih etmelerini tavsiye ederiz.  


Ege Tümer | Kanada’da Dil Eğitimi ve DALHOUSIE UNIVERSITY’de eğitim aldı
Ege Tümer | Kanada’da Dil Eğitimi ve DALHOUSIE UNIVERSITY’de eğitim aldı

CDS hakkında ne diyebilirim? Başka herhangi bir yurtdışı danışmanlık şirketiyle çalışmadığım için karşılaştırmak zor. Ne açıdan iyidir, ne açıdan kötüdür, öbürleriyle karşılaştırınca, söylemek zor. Emin olduğum şey ise çok kaliteli ve insancıl çalıştıkları. CDS’de hiç bir zaman bir para kaynağıymışsınız gibi hissetmiyorsunuz. Ofise geldiğiniz andan itibaren hissettiğiniz; size değer verip sonuna kadar yardımcı olmak istedikleri. Evet, sonuna kadar. 

Lise döneminde İngilizcemi geliştirmek için CDS danışmanlığıyla Kanada, Toronto’ya gittim. Vizeler, yolculuk, Kanada, insanlar, iklim... Her türlü konuda sorularıma cevap verdiler. Bana buldukları evle ilgili problemler yaşayınca, CDS ve buldukları dil okulu benim için hemen çözüm üretip, problem çıktıktan sadece iki gün sonra bana başka bir ev buldular. Kanada, hem sevecen insanları, hem gelecekte yaratacağı kariyer fırsatları dolayısıyla bende güzel bir izlenim bıraktı. Kanada’da üniversite düşündüğümü öğrenince;  CDS,  çeşitli üniversite önerilerinde bulundu ve hazır Kanada’dayken onları gezebilmem için hepsiyle görüşüp randevulaşıp bana bir gezi planı oluşturdu. Bütün üniversiteleri gördükten sonra, ılıman(!) iklimli, küçük okyanus şehri Halifax’taki Dalhousie Üniversitesi’ ni seçtim. Bir yıl sonra üniversiteye giderken yine CDS eksiksiz bir şekilde arkamdaydı. Normalde şirket sizi üniversiteye soktuktan sonra sizle ilişkisini keser. CDS ise sizinle ilişkinizi kesmiyor, sürekli size yardımcı olmaya çalışıyor. Bazen akademik hayatla ilgili bir sorum olurdu, bir de CDS’ye sorayım dediğimde yanıtsız kalmazdım. Üniversitenin ikinci yılı, derslerim gerileyince on iki ay uzaklaştırıldım. CDS gene tüm desteğiyle arkamdaydı. Dalhousie’a devam edip başarılı olmakta kararlıydım. CDS’de her zaman yardıma hazır olacaktır.

Benim CDS ile tecrübem mükemmeldi. Eksiksiz bir hizmet istiyorsanız gönül rahatlığıyla CDS yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurabilirsiniz.


Serdar Çetin | Kanada’da dil eğitimi aldı ve sertifika programına katıldı...
Serdar Çetin  | Kanada’da dil eğitimi aldı ve sertifika programına katıldı...

CDS ile Kanada serüvenime başlamadan önce ben de bir çok kişi gibi farklı firmalardan görüş, fiyat ve bilgi alıp araştırma yaptım. İletişime geçtiğim firmaların hepsinin ortak özellikleri öğrencinin statüsünün ne olduğunu umursamadan, ne istenildiğini bilmeden "biz seni göndeririz" yaklaşımı idi. Bu durumun ticari yaklaşımı beni her zaman beni irite etmiştir. Sonuçta marketten sakız almıyorsunuz ve böyle bir iş için kaliteli, tecrübeli ve güven duyabileceğiniz yetkililere ihtiyacınız vardır. 

CDS ile İstanbul'da düzenlenen Kanada Günleri'de tanıştım. Standartları tek tek gezerken bir standın arı kovanı gibi kalabalık olduğunu gördüm. Merak ederek o tarafa yöneldim. Cağlayan Bey ile ilk tanışmam orada gerçekleşti. Standa toplanmış onlarca meraklı ve kafalarında milyonlarca sorusu olan öğrenci adayının sorularını hiçbirini sektirmeden cevaplıyordu. Emin olun onun yerinde ben olsam bu duruma en fazla 5 dk dayanabilirdim. Bu durum bana CDS'nin ve Çağlayan Bey’in işini ne kadar önemsediğini hissettirdi. Ardan bir süre geçtikten sonra kafamda tasarladığım yurtdışı eğitim programımı netleştirerek ofislerini ziyaret ettim ve benim danışmanlığımı yapan Meltem Hanım’la tanıştım. Dünya tatlısı Meltem abla benimle bir müşteriden çok bir dost, akraba gibi ilgilendi. Benim istediğim okul ve programa kendi yorumlarını, bilgi ve tecrübesini de katarak en doğru olanı bulmaya çalıştı. Daha sonra ziyaretlerimde Meltem ablanın danışmanlığını yaptığı tüm öğrenci adaylarına aynı ciddiyet ve hassasiyet ile yaklaştığını gördüm. Onun tecrübesi ve yardımları ile bugün 34 yaşında Kanada'da dil ve sertifika öğrencisiyim. 

 Sonuç olarak, bu iş güven ve tecrübenin bir araya  gelmesi ile doğru orantılıdır. İşte bu yüzden toplum olarak önemli işlerimizi halletmek için hep bir tanıdık ararız.  Size bütün ciddiyetimle aradığınızı CDS'de bulabileceğinizi söyleyebilirim. 

Güldal Özdil | Oğlu Kanada’da MCGILL UNIVERSITY’de eğitim alıyor...
Güldal Özdil |  Oğlu Kanada’da MCGILL UNIVERSITY’de eğitim alıyor...

Oğlum lise üçüncü sınıfa geçtiğinde üniversiteyi yurtdışında okumasının daha iyi olacağına karar verdik ve bu konuda araştırma yapmaya başladık. Kendi başımıza başvuru yapmamızın oldukça zor olacağını anladığımızda bu işi yapan pek çok danışman olduğunu öğrendik. Daha önümüzde iki sene gibi uzun bir süre olduğunu düşünürken bize geç kaldığımızı,bu işin çok önceden başladığını söyleyenler oldu. Görüştüğümüz ilk danışmanlar, bizim en az 14-15 üniversiteye başvurmamız gerektirdiğini, bu işin kolay olmadığını,hele de oğlumunki gibi düşük ortalamayla, öyle tepedeki üniversitelerin hayal olduğunu söylediklerinde moralimiz fena halde bozuldu. Daha lise üç ve lise dördü okumamıştı. Hangi kötü ortalamadan bahsediyorlardı. Üstelik ödenecek olan bedeller neredeyse üniversite parasına denk geliyordu. İşte sıkıntılı ve ümitsiz geçen bir dönemin sonunda CDS'den Çağlayan Özer ile bir üniversite fuarında tanıştık. ''İşte işini iyi bildiği hemen anlaşılan,alçakgönüllü bir danışman'' diye düşündüm ve hemen çalışmaya başladık. Geç kalmadığımızı, zaten başvuruların lise son sınıfta yapıldığını, ortalamanın özellikle son iki senede önem kazandığını anlattı. Üstelik oğlumun girmeyi hayal ettiği üniversiteleri duyunca  ''Hedefini yüksek tutman güzel, seni motive eder, ortalamanı yükseltirsin''dedi. Biz yine 14-15 üniversiteye başvuracağımızı zannederken, Çağlayan Bey sayıyı 5'e indirdi. İnanamamıştım. Üniversitelerin seviye grupları olduğunu, bunlardan istediğine başvurmanın yeterli olduğunu anlattığında, bu işteki profesyonelliğin ne olduğunu anlamıştım. Üniversite bağlantıları çok güçlüydü. Eğer güven yoksa 14-15 üniversiteye başvuru yapmak zorunda kalırdınız tabii ki.

Gönül rahatlığı ile CDS ile çalışmaya başladık. Hiç bir şey için endişe etmeden, işlerin sizin adınıza yapılmasının dayanılmaz hafifliğini yaşıyordum. Oğlum ise Çağlayan Bey'in motive eden koçluğu sayesinde ortalamasını epeyce yükseltti ve son iki seneyi başarıyla tamamladı.

Sonuç mu? ☺

Oğlum Mayıs 2016'da McGill Mühendislikten mezun olacak. Her tatilde İstanbul'a geldiğinde ''Ben bir Çağlayan abiye uğrayayım, bakalım ne yapıyorlar ? ''der.